Jan Kleinszmidt przewodniczącym Sejmiku Województwa Pomorskiego

poniedziałek, 19 listopada 2018 r., 15:58
fot. nadesłane/pomorskie.eu

Sesja inauguracyjna Sejmiku Województwa Pomorskiego za nami. Na czele wojewódzkich rajców stanie Jan Kleinszmidt. Skład prezydium uzupełnili Hanna Zych-Cisoń, Grzegorz Grzelak oraz Józef Sarnowski.

W poniedziałek nowo wybrani radni województwa pomorskiego spotkali się na sesji inauguracyjnej, podczas której złożyli ślubowanie oraz wybrali ze swojego grona przewodniczącego oraz troje wiceprzewodniczących.

Jak informuje zespół prasowy Urzędu Marszałkowskiego w Gdańsku, w tajnym głosowaniu uczestniczyli wszyscy radni, czyli 33 osoby. Funkcję przewodniczącego radni powierzyli Janowi Kleinszmidtowi z klubu Koalicja Obywatelska, który pełnił tę funkcję w poprzednich kadencjach.

O funkcję szefa radnych ubiegał się także Dariusz Męczykowski z PSL. Jego kandydaturę poparło 14 radnych, 16 było przeciwnych.

Skład Prezydium Sejmiku Województwa Pomorskiego uzupełnili jako wiceprzewodniczący: Hanna Zych-Cisoń i Grzegorz Grzelak z Koalicji Obywatelskiej oraz Józef Sarnowski z PSL.

Ponadto radni wybrali też przewodniczącego klubu PO - Ryszard Świlski oraz PiS - Jerzy Barzowski.

Podczas kolejnej sesji, którą zaplanowano na poniedziałek, 26 listopada, radni wybiorą marszałka i Zarząd Województwa Pomorskiego.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.