Gdzie montuje się szklane drzwi?

poniedziałek, 19 listopada 2018 r., 15:16
fot. nadesłane

Szkło jako materiał architektoniczny coraz częściej wykorzystywany jest zarówno na cele prywatnych inwestycji mieszkaniowych, jak również na potrzeby budownictwa komercyjnego - budynków biurowych, obiektów użyteczności publicznych oraz różnego rodzaju form małej architektury, która zdobi i tworzy przestrzenie publiczne.

Niezwykła popularność tego materiału budowlanego związana jest z szeregiem jego zalet oraz właściwości, które wyróżniają go spośród innych, alternatywnych surowców oraz pozwalają na uniwersalne wykorzystanie w wielu celach. Najnowsze zdobycze materiałoznawstwa pozwalają przy tym na wzmocnienie i utwardzenie tego materiału po to, aby nie musieć się martwić jego przypadkowym uszkodzeniem lub zniszczeniem, ani też obawiać o bezpieczeństwo dla życia i zdrowia osób, które korzystają z wszelkiego rodzaju elementów konstrukcyjnych i wyposażeniowych wykonanych ze szkła. Opisywane trendy dotyczą nie tylko takich wykorzystywań jak szklane schody, ścianki działowe, podłogi i balustrady, ale w równym stopniu także takich elementów wyposażenia jak szklane drzwi, szklane blaty oraz elementy zabudowy meblowej.

Wykorzystanie w praktyce szklanych drzwi

Dla większości osób wykorzystanie szklanych drzwi kojarzy się przede wszystkim z różnego rodzaju biurowcami. Najczęściej widywane są one na planach filmowych najbardziej popularnych seriali i filmów fabularnych, których akcja rozgrywa się w gabinetach i salach konferencyjnych kancelarii prawniczych, firm konsultingowych oraz siedzib zarządów dużych firm i korporacji. Nie oznacza to jednak, aby klienci nie sięgali po szklane drzwi także na inne cele. Z roku na rok rośnie liczba nabywców, którzy szklane drzwi montują w posiadanych domach jednorodzinnych oraz mieszkaniach i apartamentach. Dotyczy to zarówno nowego budownictwa, jak również starszych obiektów budowlanych, które urządzane są w ostatnich czasach w nowoczesnym stylu lub też jako lofty łączące elementy wykonane z naturalnych surowców oraz drewna, szkła i metalu. Szklane drzwi równie często wykorzystywane są także na terenie obiektów użyteczności publicznych - budynków państwowych i samorządowych oraz różnego rodzaju basenów, hal sportowych i muzeum.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze szklanych drzwi?

Drzwi wykonane ze szkła dostępne są w ofercie wielu producentów i dystrybutorów mających swoje siedziby, zakłady produkcyjne i centra logistyczne zarówno na terenie kraju, jak i za granicą. W zależności od posiadanego budżetu wybierać możemy pomiędzy standardowymi szklanymi drzwiami, dostępnymi w ustandaryzowanych kształtach i okuciach, jak również - drzwiami wykonywanymi wedle indywidualnych projektów i zaleceń, przy wykorzystaniu nietypowych rozwiązań konstrukcyjnych i materiałów wykończeniowych. Niezależnie jednak od tego, który z opisywanych wariantów wybierzemy, ważne jest to, aby sięgnąć po drzwi spełniające wszelkie wymogi bezpieczeństwa użytkowania, zapobiegające rozpryskowi szkła na wypadek ich przypadkowego uszkodzenia. Niezbędne atesty posiada w chwili obecnej przeważająca większość oferowanych drzwi.

KOMENTARZE
Możliwość komentowania została wyłączona.