Finał Pomorskiej Ligi w Ratownictwie Wodnym z sukcesami kościerskich zawodników

poniedziałek, 19 listopada 2018 r., 09:20

W niedzielę, 11 listopada w Redzie odbyły się ostatnie w tym roku zawody ratowników wodnych podczas Finału Pomorskiej Ligi w Ratownictwie Wodnym. Podczas zawodów wystartowało 113 ratowników i ratowniczek ze Słupska, Koszalina, Ustki, Bytowa, Wejherowa, Gdańska, Wągrowca, Ostródy i z Kościerzyny. Zawodnicy rywalizowali w trzech konkurencjach: 50m holowanie manekina, 100 ratowanie manekina w płetwach i 100 super ratownik, a także w sztafecie 4x50 z pasem ratowniczym.

Rywalizowano w kategorii młodzików(12-13 lat), juniorów młodszych(14-15 lat), juniorów (16-17 lat) oraz seniorów osobno dla kobiet i mężczyzn. Ponownie wszystkie konkurencje w juniorkach wygrała Magdalena Majewska i zwyciężyła w klasyfikacji generalnej wygrywając wszystkie możliwe wyścigi w 2018 roku! Magda od kilku lat jest wychowanką sekcji pływania i ratownictwa wodnego PCM Garczyn, co przynosi wspaniałe efekty. Również wszyscy pozostali ratownicy uczestniczyli lub uczestniczą w sekcji ratownictwa wodnego PCM Garczyn.

Rewelacyjnie wyglądało podium w juniorkach w konkurencji 100 ratowanie manekina w płetwach i 100 super ratownik, ponieważ oprócz Magdy na podium dwukrotnie stanęła Julia Kiedrowska 2x srebrny medal i Martyna Daft 2x brązowy medal. Oczywiście nasze juniorki wraz z Natalią Maciak(juniorka młodsza)zwyciężyły również w sztafecie. W juniorach młodszych brązowy medal w konkurencji 100 ratowanie manekina w płetwach wywalczył Konrad Etmański, a w konkurencji 100 super ratownik był na 4 miejscu.

W młodzikach bardzo dobrze zaprezentowała się Marysia Schutz w młodziczkach, bo wygrała 100 ratowanie manekina w płetwach, a w pozostałych konkurencjach była druga, co w efekcie dało jej mistrzostwo w klasyfikacji generalnej 2018, natomiast warto zauważyć, że pomimo słabszej dyspozycji po chorobie na drugim miejscu w klasyfikacji generalnej w młodzikach uplasowała się również nasza ratowniczka Daria Freda. Nasze młodziczki wygrały również w sztafecie, gdzie oprócz Marysi i Darii popłynęła jeszcze Aleksandra Mikulska i Oliwia Budzyń.

Wśród młodzików najlepiej zaprezentował się Maksymilian Okrój zdobywając srebrny medal w konkurencji 100 ratowanie manekina w płetwach(tylko 34 setne do medalu zabrakło Kacprowi Brandt) i brązowy w konkurencji 100 super ratownik. Również nasi młodzicy wygrali sztafetę(skład uzupełnił Karol Rozgoński i Mateusz Kryzel).

W zawodach wystartował również senior Mateusz Pepliński, który pracuje w wakacje na kąpielisku w Garczynie oraz w juniorkach młodszych Amelia Załucka. Najlepsi ratownicy w swoich kategoriach wiekowych otrzymali również bony na kilkaset złotych do Decathlonu.