12 medali Pucharu Pomorza dla kościerskich karateków

poniedziałek, 19 listopada 2018 r., 08:50
fot. nadesłane

Wspaniale zaprezentowali się karatecy Kościerskiego Klubu Karate-Do "Seiunchin" w silnie obsadzonym IX Ogólnopolskim Pucharze Pomorza w Karate Tradycyjnym, jaki odbył się w pierwszą sobotę listopada w Hali Widowiskowo-Sportowej AWFiS w Gdańsku.

Podopieczni Wojciecha Mrowińskiego, Pawła Liedtke i Marka Szycy zdobyli 12 medali, w tym trzy złote, pięć srebrnych i cztery brązowe. W trzech przypadkach wywalczyli także punktowane, czwarte miejsce. W zawodach objętych patronatem Polskiego Związku Karate Tradycyjnego, wystartowało 358. zawodników reprezentujących 24 kluby z województw: zachodniopomorskiego, lubelskiego, mazowieckiego, lubuskiego, łódzkiego, kujawsko-pomorskiego, wielkopolskiego i pomorskiego. Turniej przeznaczony był dla wszystkich kategorii wiekowych z podziałem na stopnie zaawansowania.

Tym razem liderem kościerskiej ekipy okazał się Dorian Gierszewski z sekcji w Lipuszu, którzy startując w trzech konkurencjach, wywalczył srebro, brąz oraz czwarte miejsce.

Złote medale dla Kościerskiego Klubu Karate-Do "Seiunchin" zdobyli: Sandra Hinca, Helena Koseda, Leszek Zwolakiewicz. Srebrne medale: Dorian Gierszewski, Mikołaj Sadowski, Piotr Jarząbek, Bruno Koseda, Roch Mazurkiewicz. Brązowe medale: Dorian Gierszewski, Mateusz Bronk, Nikodem Jarząbek, Hanna Chustak. Ponadto czwarte, punktowane miejsca zdobyli: Dorian Gierszewski, Oliwia Wnuk-Lipińska i Mateusz Jażdżewski.

Pełne wyniki zawodów znajdują się na stronie internetowej kościerskiego klubu, pod adresem: www.karatekoscierzyna.bnx.pl

nadesłane/Bogdan Mielnik

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.