Strażacy z Grabówka oficjalnie z nowym wozem

piątek, 16 listopada 2018 r., 15:36
fot. AL

Kolejna jednostka ochotniczej straży pożarnej w gminie Nowa Karczma otrzymała nowy wóz. Tym razem fabrycznie nowy samochód lekki ratownictwa technicznego Citroen Jumper trafił do jednostki w Grabówku. Oficjalne i uroczyste przekazanie nowego wozu odbyło się w piątkowe popołudnie.

Lekki samochód ratownictwa technicznego Citroen Jumper trafił do strażaków z Grabówka wprost z linii produkcyjnej. I choć nowym nabytkiem druhowie mogą cieszyć się już od tygodnia, jego oficjalne i uroczyste przekazanie oraz poświęcenie nastąpiło w piątkowe popołudnie.

- Przez szereg ostatnich lat modernizowaliśmy nasze jednostki pod względem estetycznym. Nadeszła więc pora, aby przyjrzeć się też sprzętowi, jakimi dysponują jednostki OSP. Zaczęliśmy od jednostki w Nowej Karczmie, która otrzymała nowy pojazd typu średniego. W tym roku nadszedł czas na Grabówko, do którego trafił lekki samochód ratownictwa technicznego. Jest to całkowicie nowy pojazd, który mam nadzieję, że będzie wam służył przez długie lata. W ten sposób inwestujemy w bezpieczeństwo naszych mieszkańców - podkreślał wójt gminy Nowa Karczma Andrzej Pollak.

- Jest mi niezmiernie miło towarzyszyć wam w tej ważnej dla mieszkańców wsi Grabówko uroczystości. Strażacy są pierwsi na miejscu różnego rodzaju zdarzeniach. Jestem pewna, że ten sprzęt, który dziś otrzymują strażacy z Grabówka będzie bardzo dobrze wykorzystany, a wasze doświadczenie i poziom szkolenia, który podnosicie z roku na rok powoduje, że możemy ze spokojem patrzeć w przyszłość. Jeśli nawet będą miały miejsce jakieś zdarzenia, to poszkodowani w nich będą mogli liczyć na waszą pomoc. I za to wam dziękujemy - mówiła z kolei starosta kościerski Alicja Żurawska.

Podczas uroczystości podziękowano tym, dzięki którym strażacy z Grabówka zyskali nowy samochód.

Nowy nabytek druhów kosztował 110.000 zł.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.