Pięć medali Pucharu Europy Juniorów dla UKS Manta Kościerzyna

piątek, 16 listopada 2018 r., 12:45
fot. nadesłane/UKS Manta Kościerzyna

W miniony weekend zawodnicy UKS Manta Kościerzyna wzięli udział w zawodach Pucharu Europy Juniorów w pływaniu w płetwach. Łącznie wywalczyli pięć medali, co dało im szóstą lokatę klubowo w klasyfikacji generalnej.

Puchar Europy Juniorów został rozegrany w dniach 10-11 listopada na 50-metrowej pływalni Olimpijczyk w Gliwicach. Łącznie w zawodach wystartowało 207 młodych pływaków z 28 europejskich klubów. UKS Manta Kościerzyna reprezentowany był przez dziewięciorga zawodników: Olgę Guzińską, Nadię Kreft, Dawida Stefanowskiego, Julię Greń, Wiktorię Szwichtenberga, Neli Wantę, Franciszka Bystrona, Michała Kolińskiego i Damiana Kutelę, na którymi pieczę sprawował trener Adam Gnibę.

Kościerscy zawodnicy po bardzo zaciętych rywalizacjach indywidualnie dwukrotnie stawali na drugim i trzecim stopniu podium, z kolei sztafeta mix wywalczyła złoty krążek. Srebrne medale wywalczył Michał Koliński, dwa brązowe Damian Kutela, zaś na najwyższym stopniu podium w konkurencji juniorska sztafeta mix na dystansie 4 x 100 BF stanęli: Julia Greń, Neli Wanta, Michał Koliński i Damian Kutela. Skład ten pokonał 13 sztafet, kończąc wyścig z rewelacyjnym czasem 3:24.93.

W generalnej klasyfikacji Finswimming European Junior Cup 2018 z ogromną przewagą na pierwszym i drugim miejscu uplasowali się zawodnicy z Ukrainy i Estonii, na trzecim miejscu UKS Delfinek Chodzież. UKS Manta Kościerzyna klub zajął szóste miejsce jako trzeci klub z Polski zaraz po KS Nautilus Jastrzębie i klubie z Rosji.

AL
info. UKS Manta Kościerzyna

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.