Raduń. Pożar w piwnicy

piątek, 16 listopada 2018 r., 10:50
fot. internet/OSP Raduń

W czwartkowe popołudnie strażacy interweniowali w Raduniu, gdzie w jednym z budynków mieszkalnych doszło do pożaru w piwnicy. Spaleniu uległo między innymi wyposażenie znajdującej się na tej kondygnacji obiektu kuchni gospodarczej.

Zgłoszenie o pożarze dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Kościerzynie otrzymał w czwartek około godziny 12.50. Na miejsce skierowano trzy zastępy strażaków z OSP Raduń, OSP Dziemiany oraz JRG Kościerzyna.

Jak informuje st. kpt. Jacek Szyszka, rzecznik Komendy Powiatowej PSP w Kościerzynie, po przybyciu na miejsce pierwszych zastępów okazało się, że doszło do pożaru w piwnicy budynku mieszkalnego. Wskutek pożaru okopcone zostały pomieszczenia piwnicy oraz spaleniu uległo wyposażenie kuchni gospodarczej. Straty wstępnie oszacowano na około 18.000 zł, wartość uratowanego mienia to z kolei 300.000 zł.

Wstępnie jako przyczynę zaistnienia pożaru podaje się wadę przewodu kominowego.

Działania strażaków na miejscu zdarzenia trwały około 1,5 godziny.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.