Kościerzyna. 22-latek zatrzymany podczas próby włamania do sklepu

czwartek, 15 listopada 2018 r., 11:39
fot. nadesłane/KPP Kościerzyna

Wcześniej dwukrotnie okradał sklepy odzieżowe. We wtorek wpadł podczas próby włamania do sklepu. Mowa o 22-letnim mieszkańcu powiatu kościerskiego, które zatrzymali kościerscy funkcjonariusze. Za usiłowanie włamania grozi kara jak za dokonanie takiego przestępstwa, a więc do 10 lat pozbawienia wolności. O losie 22-latka zadecyduje teraz sąd.

We wtorek około godz. 22.30 dyżurny Komedy Powiatowej Policji w Kościerzynie otrzymał telefoniczne zgłoszenie o wybitej szybie sklepowej na terenie miasta. Natychmiast wysłał funkcjonariuszy we wskazane miejsce.

- Policjanci potwierdzili, że szyba została wybita, dokonali penetracji terenu przyległego i na jednej z klatek schodowych zauważyli mężczyznę, który ukrywał się przed mundurowymi. Zatrzymany to 22-letni mieszkaniec naszego powiatu, który oznajmił, że wybił szybę i chciał ukraść ubrania z witryny sklepowej, ale został przepłoszony przez przechodniów. Mężczyzna został przewieziony do kościerskiej komendy, gdzie spędził noc. Policjanci ustalili również, że 22-latek wcześniej dokonał dwóch kradzieży sklepowych na łączną sumę 2600 zł - podaje asp. Piotr Kwidziński, rzecznik kościerskiej policji.

Jak dodaje, przestępstwo kradzieży zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności. Za usiłowanie włamania grozi kara jak za dokonanie takiego przestępstwa, a więc do 10 lat pozbawienia wolności. O losie mężczyzny zadecyduje teraz sąd.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.