Kościerski policjant zatrzymany. Usłyszał zarzut oszustwa na dużą skalę

środa, 14 listopada 2018 r., 16:35
fot. archiwum

We wtorek rano funkcjonariusze Biura Spraw Wewnętrznych zatrzymali funkcjonariusza Policji w Kościerzynie. Arkadiusz O. usłyszał zarzut oszustwa przy transakcjach kupna-sprzedaży działek na Kaszubach. W środę gdański sąd ma zadecydować o jego tymczasowym aresztowaniu. Wraz z policjantem zatrzymano jeszcze jedną osobę.

Wtorkowym wczesnym porankiem doszło do zatrzymania jednego z funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie. Jak wynika z uzyskanych przez nas informacji, Arkadiusz O. został zatrzymany przez funkcjonariuszy Biura Spraw Wewnętrznych około godziny 6., tuż po tym jak zakończył służbę.

- Mogę potwierdzić, że do sprawy Prokuratury Rejonowej Gdańsk-Oliwa w Gdańsku, która prowadzi postępowanie dotyczące oszustwa zostały zatrzymane dwie osoby, w tym funkcjonariusz Policji. Zatrzymanym przedstawiono zarzuty dotyczące oszustw przy transakcjach kupna-sprzedaży działek położonych na Kaszubach - informuje prokurator Grażyna Wawryniuk, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

Jak dodaje, pokrzywdzone zostały cztery osoby, a kwota na którą zostali oszukani, jest bardzo duża. Do czynów miało dochodzić w różnych okresach.

We wtorkowy wieczór prokuratura skierowała do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie zatrzymanych. Termin posiedzenia aresztowego wyznaczony został na środę.

Dodajmy, że drugi z zatrzymanych jest powiązany rodzinnie z kościerskim funkcjonariuszem Policji.

Do sprawy będziemy wracać.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.