Schetynówki 2019. Sprawdź, jakie samorządy mogą liczyć na dotację

środa, 14 listopada 2018 r., 09:00
fot. archiwum

Urząd Wojewódzki w Gdańsku opublikował wstępną listę rankingową wniosków o dofinansowanie w ramach tzw. schetynówek. Na pewną dotację kolejny rok z rzędu może liczyć gmina Nowa Karczma oraz powiat kościerski, którego aż dwa projekty zakwalifikowały się do dofinansowania z budżetu państwa.

W tym roku do Urzędu Pomorskiego w Gdańsku wpłynęło łącznie 97 wniosków, w tym 25 dotyczących dróg powiatowych i 72 dróg gminnych. Łącznie opiewały one na kwotę dofinansowania ponad 132.511.408 zł. Pomorskie ma zaś do rozdysponowania 60.147.764 zł, podzielone po równo pomiędzy gminy i powiaty. Na dofinansowanie może więc liczyć 19/20 projektów gminnych i 18/19 powiatowych.

Jak wynika ze wstępnej listy rankingowej na dotację z terenu powiatu kościerskiego może liczyć gmina Nowa Karczma oraz powiat kościerski.

Projekt gminy Nowa Karczma uplasował się na siódmym miejscu. Samorząd pozyskane środki w wysokości 582.211 zł przeznaczy na rozbudowę drogi gminnej ul. Słonecznej ze skrzyżowaniem z ul. Łowiecką z włączeniem w drogę powiatową.

I na tym dobre wieści w przypadków wniosków gminnych się kończą. Pozostałym gminom nie udało się pozyskać dotacji. Projekt gminy Karsin polegający na budowie ul. Ogrodowej w Karsinie sklasyfikowano na 24 miejscu, gminy stara Kiszewa (Budowa drogi gminnej nr 208046G Konarzyny-Olpuch - etap II) na 28 miejscu, gminy Kościerzyna (Przebudowa dróg gminnych ul. Osiedlowej,
Rzemieślniczej i Akacjowej w Małym Klinczu) na 36 miejscu, natomiast gminy Lipusz (Przebudowa dróg gminnych wewnętrznych - ul. Remusa i Stolema w miejscowości Lipusz) na 67 miejscu.

Powody do radości ma za to powiat kościerski, którego po raz kolejny aż dwa wnioski zakwalifikowano do dofinansowania. Pierwszy z nich "Przebudowa drogi powiatowej nr 2411G w obrębie miejscowości Liniewo wraz z infrastrukturą
towarzyszącą" oceniono bardzo wysoko i ulokowano na drugim miejscu w rankingu. Zadanie opiewające na kwotę 3.973.658 zł, ma zostać dofinansowane w wysokości 1.986.829 zł. Drugi z projektów "Przebudowa drogi powiatowej nr 2201G w Wielkim Klinczu" sklasyfikowano na ósmej pozycji. W tym przypadku dotacja ma wynieść 1.666.391 zł, a koszt całego zadania 3.353.253 zł.

Z pełną listą rankingową można zapoznać się tutaj.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.