Wyjątkowy XI Rajd Niepodległości za nami

poniedziałek, 12 listopada 2018 r., 10:40
fot. AL

Tradycyjnie obchodom z okazji 11 listopada towarzyszył Rajd Niepodległości. Kilkadziesiąt zespołów tworzonych przez rodziny, grupy przyjaciół, harcerzy, reprezentacje szkół ruszyło w teren, by mierzyć się z wyzwaniami i poznawać na nowo Kościerzynę - z zupełnie innej, historycznej perspektywy. Z uwagi na jubileusz 100-lecia Niepodległej organizatorzy rajdu przygotowali też wyjątkowe niespodzianki.

11 listopada można spędzać na różne sposoby, np. w atmosferze patriotycznego współzawodnictwa. Taka panowała podczas rajdu, który w Kościerzynie zorganizowano już po raz jedenasty z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

- Impreza rozpoczęła się tak samo jak od 10 lat w parku Jordanowskim każdy startujący otrzymał indeks Niepodległości i musiał odwiedzić 19 miejsc na terenie Kościerzyny. Na którym dobywał punkty dodatkowo otrzymywał fotografie Ojców Niepodległości i Wielkich Kaszubów, którzy przyczynili się również do niepodległości naszego państwa - relacjonuje Piotr Kwidziński.

Podsumowanie Rajdu Niepodległości tradycyjnie odbyło się w kościerskiej sali Sokolnia. Tam też miało miejsce wspólne śpiewanie piosenek patriotycznych, występy muzyczne czy pokaz tresury psa policyjnego. Specjalnie z okazji 100-lecia Niepodległości wykład wygłosił tam również prof. Tadeusz Linkner. Nie zabrakło także zabaw zorganizowanych przez harcerzy konkursu plastycznego. Jego uczestnicy na 50 m kartce wykonali rysunki patriotyczne.

Rajd mógł się odbyć dzięki zaangażowaniu harcerzy, starostwa kościerskiego, PCPR-u, UM Kościerzyna, KOSiR-u, Kościerskiego Muzeum, KDK, MOPS-u, UG Kościerzyna, kościerskich morsów, Kurkowego Bractwa Strzeleckiego, strzelnicy Skorpion z Kornego, biblioteki miejskiej, Kościerskiej Chaty, Policji, Straży Pożarnej, Stowarzyszeniu Przyjaciół Będomina, WIRT, parafii Św. Trójcy z Kościerzyny, prof. Tadeusza Linknera, fotografa Kodak, Nadleśnictwa Kościerzyna i Lipusz.

Wyniki XI Rajdu Niepodległości:

Grupa:
1. miejsce - ZSP nr 3 Kościerzynie
2. miejsce - Rodzynki w Mlecznej Czekoladzie
3. miejsce - SP Niedamowo
4. miejsce - ZKiW Kamienica Szlachecka
5. miejsce - ZKiW Kamienica Szlachecka

Grupa Harcerzy:
1. miejsce - 23 DH z Łubiany im. Remusowa Kara
2. miejsce - 4 DH Koniczyna ze Stężycy
3. miejsce - 23 DH z Łubiany im. Remusowa Kara Zuchy
4. miejsce - 10 DH z Kościerzyny zastęp Syriusz
5. miejsce - XI DH z Wielkiego Klincza

Indywidualnie:
1. miejsce - Mirosław Staubach
2. miejsce - Oliwia Mikołajczyk
3. miejsce - Bruno Stanek
4. miejsce - Hubert Norkowski
5. miejsce - Wiktoria Meyer

Rodziny:
1. miejsce - Bober
2. miejsce - Koziczkowscy
3. miejsce - Koziczkowscy
4. miejsce - Mikołajczyk
5. miejsce - Szkobel

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.