Mundurowi będą dzielić się krwią dla Niepodległej

poniedziałek, 12 listopada 2018 r., 11:41

Przed nami ósma edycja Soboty Mundurowych Krwiodawców. Tym razem zostanie ona połączona z Ogólnopolską Akcją Honorowego Oddawania Krwi służb mundurowych dla uczczenia Narodowego Święta Niepodległości. W ramach tego wydarzenia płynem ratującym życie w Kościerzynie będzie można podzielić się do 21 grudnia.

Krew jest towarem deficytowym. Najcenniejszym lekarstwem, którego nie da się zastąpić. Ogromna ilość wypadków i zabiegów chirurgicznych powoduje, że krew jest potrzebna co minutę, średnio dla jednej na dziesięć osób przebywających w szpitalu. Oddanie krwi zajmuje zwykle kilkanaście minut, a jedna jednostka krwi może uratować życie nawet trzem osobom.

Tym ratującym życie płynem można dzielić się od poniedziałku do piątku w oddziale terenowym Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kościerzynie (przy Szpitalu Specjalistycznym w Kościerzynie) w w godzinach od 7.15 do 12.45.

Z uwagi na to, że nie wszyscy krwiodawcy mogą pozwolić sobie na oddawanie krwi w dni powszednie, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Gdańsku wyszło z inicjatywą sobotnich akcji oddawania krwi, które zapoczątkowane w ubiegłym roku spotkały się ze sporym zainteresowaniem honorowych dawców krwi. A tym samym są kontynuowane w tym roku.

Piąta tegoroczna, a w sumie ósma sobotnia akcja już w najbliższą w sobotę, 17 listopada. Rejestracja dawców w godzinach od 7.30 do 11.30.

Dodajmy, że sobotnie wydarzenie zostanie połączone z Akcją Honorowego Oddawania Krwi służb mundurowych dla uczczenia Narodowego Święta Niepodległości.

- Celem przedsięwzięcia jest pomoc w ratowaniu życia ludzkiego poprzez łagodzenie deficytu krwi, uczczenie 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę, skojarzenie munduru, opatrzonego symbolami i godłem RP z gotowością oddania krwi dla Ojczyzny, niesienie pomocy drugiemu człowiekowi jako formy nowoczesnego patriotyzmu - podkreślają organizatorzy akcji.

W ramach tego wydarzenia płynem dającym nadzieję i ratującym życie będzie można dzielić się do 21 grudnia.

Jeśli zastanawiasz się czy warto oddać krew, przyjdź do Punktu Krwiodawstwa w Kościerzynie i rozwiej swoje wątpliwości! Oddając krew, ratujesz życie!

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.