Jubileusz XX-lecia Samorządu Powiatu Kościerskiego

niedziela, 11 listopada 2018 r., 08:33
fot. AL

W piątek w Sali Szopińskiego w Kościerzynie odbyła się uroczystość z okazji jubileuszu XX-lecia Samorządu Powiatu Kościerskiego. Gala była okazję do podsumowania osiągnięć minionych dwóch dekad i podziękowania tym, którzy w tym czasie pracowali na rzecz rozwoju powiatu kościerskiego. Jubileusz uświetnił koncert Szymon Sutor Orchestra.

Piątkowa uroczystość w kościerskiej sali Szopińskiego odbyła się z okazji 20-lecia istnienia powiatów oraz 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Na obchody zaproszono radnych i pracowników starostwa oraz jednostek organizacyjnych wszystkich kadencji, jak również przedstawicieli samorządu wojewódzkiego i gminnych.

Akademie rozpoczęto od filmu prezentującego dokonania wszystkich kadencji rad powiatu i zarządów.

- Dzisiaj po 20 latach z dumą możemy stwierdzić, że w powiecie kościerskim dobrze wykorzystaliśmy przyznane nam kompetencje. Podjęliśmy wyzwania, których efektem jest dzisiejszy obraz powiatu kościerskiego w panoramie województwa pomorskiego i Polski - podkreślała w swoim wystąpieniu starosta kościerski Alicja Żurawska.

- Jubileusz XX-lecia Samorządu Powiatu Kościerskiego jest doskonałą okazją do podziękowania wszystkim mieszkańcom za zaufanie oraz życzliwość, których niezmiennie doświadczają przedstawiciele, pracownicy i funkcjonariusze naszego powiatu. Państwa satysfakcja jest naszym celem i najmilszą nagrodą. Dziękuję wszystkim radnym powiatowym minionych kadencji za ofiarną służbę - dziękowała starosta Alicja Żurawska.

Do starostów, przewodniczących rad wszystkich kadencji, jak i osób, które w szczególny sposób zasłużyły się na rzecz powiatu kościerskiego trafiły specjalne, okolicznościowe statuetki.

Uroczystość uświetnił koncert Szymon Sutor Orchestra.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.