Reprezentacja biało-czerwonych zwycięzcą gali kickboxingu Polska - Węgry

sobota, 10 listopada 2018 r., 11:04
fot. MD-Z

W piątkowy wieczór w Kartuzach podziwiać można było reprezentację Polski w kickboxingu kick-light w starciu z drużyną z Węgier. Z okazji obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości w hali przy ul. Piłsudskiego w Kartuzach zorganizowano galę sportów walki połączoną z międzynarodowym meczem "Official Match Hungary vs Poland Independence Day". Publiczność w meczu podziwiać mogła dziewięć walk oraz dwie dodatkowe. Ostatecznie stosunkiem 5:4 zwycięstwo odnieśli reprezentanci Polski.

Puchar Kaszub, odbywająca się od kilku lat w Kartuzach gala sportów walki w tym roku przybrała nieco inną formę. Imprezę wpisano w obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji zorganizowano mecz Polska-Węgry. Podczas piątkowej gali publiczność podziwiać mogła łącznie jedenaście walk, w tym dwie przedwalki - jedną w formule MMA. W starciu Polska-Węgry widzowie zgromadzeni na kartuskiej hali zobaczyć mogli dziewięć walk. Mecz był bardzo wyrównany. Ostatecznie zwycięski puchar wznieśli w górę reprezentanci Polski. Jak informuje Polski Związek Kickboxingu, najlepiej w drużynie Węgier zaprezentował się David Szabo, natomiast wśród Polaków Michał Grzesiak. Warto dodać, że w walce głównej początkowo z Bencem Debre zmierzyć się miał Kamil Mateja, jednak dzień wcześniej doznał urazu ręki i zastąpił go Nikodem Bigus.

Po raz kolejny podczas gali pojawił się też akcent charytatywny. W trakcie imprezy odbyła się też licytacja koszulki i medalu na rzecz Brunonka Labudy z Banina. Jego rehabilitację wsparto kwotą 4.000 zł.

Wyniki

Karta wstępna

Paweł Świeczkowski (Duet Gdańsk) pokonał Alana Ziemianka (Tiger Team Kwidzyn) - 79 kg, kick - light

Paweł Jażdżewski (Fantom MMA Kartuzy) pokonał Tomasza Wiśniewskiego (Tiger Team Kwidzyn) - 72 kg, MMA

Karta główna - mecz Polska - Węgry

Przemysław Kacieja odniósł zwycięstwo w walce z Patrickiem Grunczeiszą - 63 kg, kick - light
Mateusz Niżejewski odniósł zwycięstwo w walce z Zoltanem Balintem - 74 kg, kick - light
Adrian Durma przegrał walkę z Sandorem Bardosi, - 74 kg,kick - light
Adam Kryszewski przegrał walkę z Emanuelem Szmolkiem - 79 kg, kick - light
Łukasz Puczyński odniósł zwycięstwo w starciu z Balazsem Kisem - 84 kg, kick - light
Wojciech Wiśniewski poniósł porażkę w starciu z Davidem T. Szabo - 84 kg,kick - light
Piotr Wypchał wygrał starcie z Viktorem Vigvarym - 89 kg, kick - light
Michał Grzesiak pokonał Adama Vidę - +94 kg, kick - light
Nikodem Bigus przegrał w walce z Bencem Debre - 69 kg, kick - light

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.