Kościerzyna. Podczas prac uszkodzono gazociąg - ewakuowano przedszkolaków

piątek, 9 listopada 2018 r., 15:08
fot. AL

Podczas prac koparką w piątkowe popołudnie na jednej z ulic w Kościerzynie doszło do uszkodzenia gazociągu. Dzięki działaniom podjętym przez strażaków szybko udało się zwalczyć zagrożenie. W związku z wyciekiem gazu nikt nie ucierpiał. Ewakuowano jednak mieszkańców i przedszkolaków z pobliskiego przedszkola.

Do zdarzenia doszło w piątkowe popołudnie w Kościerzynie.

- Na ulicy Jaśminowej wskutek prac wykopowych doszło do rozszczelnienia gazociągu. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Jednocześnie rozstawiliśmy też kurtynę, aby ewentualne opary gazu nie przedostały się dalej. Zmierzyliśmy teren miernikiem. Nie wskazał żadnego zagrożenia, mimo to dla bezpieczeństwa ewakuowaliśmy mieszkańców, w tym 42 przedszkolaków i 17 pracowników pobliskiego przedszkola - kpt. Radosław Zwara, dowódca zmiany.

- Po ewakuacji przedszkola udało nam się zamknąć odnogę gazociągu, co spowodowało, że gaz przestał się ulatniał - dodaje.

W działaniach ratowniczych wzięli udział strażacy z JRG Kościerzyna, OSP Wielki Klincz, OSP Skorzewo oraz OSP Łubiana.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.