Grabowo. Czołówka passata z autobusem - ciężko ranny 21-latek

czwartek, 8 listopada 2018 r., 18:41
fot. AL

W czwartkowe popołudnie doszło do poważnego wypadku w Grabowie. Passat zderzył się tam czołowo z autobusem. Kierujący volkswagenem 21-latek nieprzytomny został przetransportowany śmigłowcem LPR do szpitala w Gdańsku. Jego pasażer trafił z kolei do szpitala w Kościerzynie.

Zgłoszenie o wypadku dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie otrzymał w czwartek około godziny 15.

- Ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu zdarzenia funkcjonariuszy wynika, że kierujący VW Passatem 21-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, wskutek czego zjechał na przeciwny pas ruchu, gdzie czołowo zderzył się z autobusem, który kierował 51-letnii mieszkaniec powiatu kościerskiego - podaje asp. Piotr Kwidziński, rzecznik kościerskiej policji.

W wyniku zdarzenia kierujący passatem w stanie nieprzytomnym został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Gdańsku. Pasażer tegoż pojazdu trafił do szpitala w Gdańsku.

Kierowca autobusu ani jego pasażerowie nie odnieśli obrażeń.

Szczegółowe okoliczności zdarzenia wyjaśnia policja.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.