Kościerzyna. W niedzielę zdobędziesz ostatnie elementy niepodległościowej układanki

czwartek, 8 listopada 2018 r., 11:52
fot. archiwum

11 listopada zbliża się wielkim krokami, a wraz z nim wyjątkowe obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, podczas których będzie można zdobyć ostatnie trzy elementy miejskiej, niepodległościowej układanki. Dla osób, które ułożą puzzle, czeka miła niespodzianka.

Przypomnijmy, że kościerski magistrat postanowił w wyjątkowy sposób uczcić w Kościerzynie setną rocznicę powrotu Polski na mapę Europy i świata. Miejscy urzędnicy zaprosili mieszkańców do zbierania, element po elemencie specjalnych puzzli upamiętniających odzyskanie przez nasz kraj wolności.Na obrazku puzzli znajduje się mały kościerzak, mały kościerski patriota.

Puzzle składają się z 12 elementów, a każdy z nich można było je zdobyć podczas wydarzeń dedykowanych 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Pierwsza z nich odbyła się pod koniec stycznia, kiedy to mieszkańcy powiatu świętowali 98. rocznicę wkroczenia do Kościerzyny wojsk Hallera. Całość układanki zamkną trzy elementy, które będzie można zdobyć już w niedzielę w godzinach od 13. do 17. w Informacji Turystycznej znajdującej się na kościerskim rynku.

Warto dodać, że uczestnik, który nie był obecny maksymalnie na dwóch imprezach, ma możliwość zdobycia jokerów zastępujących brakujące elementy układanki. Jokery będą do odbioru w Urzędzie Miasta w Kościerzynie.

Dla każdej osoby, która zbierze wszystkie elementy puzzli, przewidujemy okolicznościowy upominek, który można będzie odbierać w dniach od 16 listopada do 14 grudnia w Urzędzie Miasta pokój nr 26.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.