Kościerzyna. Przy pomniku Wybickiego stanie "Ławka Niepodległości"

wtorek, 6 listopada 2018 r., 10:10
fot. internet/miastokoscierzyna.pl

Kościerzyna dołączy do grona polskich miast, gdzie stanie "Ławka Niepodległości". Będzie ona ulokowana przy pomniku Józefa Wybickiego. Ten sposób uczczenia setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości to inicjatywa Ministerstwa Obrony Narodowej.

Jak informuje kościerski magistrat, multimedialna "Ławka Niepodległości" będzie wykonana według projektu Ministerstwa Obrony Narodowej.

- Jej nowoczesna i atrakcyjna forma upamiętniać będzie polską państwowość. Siedząc na ławce, każdy będzie mógł zapoznać się z najważniejszymi wydarzeniami, które doprowadziły do odzyskania przez Polskę niepodległości. Będzie też można odsłuchać Marsz Pierwszej Brygady, przemówienia Marszałka Piłsudskiego i oczywiście historię naszego regionu - czytamy na witrynie miastokoscierzyna.pl.

Ławka w przestrzeni pomnika Józefa Wybickiego ma pojawić się jeszcze w tym roku. Miasto już przystąpiło do wyboru wykonawcy. Na jej wykonanie samorząd pozyskał dotację z Ministerstwa Obrony Narodowej w wysokości 30.000 zł.

- Ławka idealnie wkomponuje się w charakter skweru przy ul. Mazurka Dąbrowskiego i pomnika Józefa Wybickiego i będzie dodatkowym elementem uatrakcyjniającym tą przestrzeń - podsumowuje Urząd Miasta Kościerzyna.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.