Już w niedzielę 11. Rajd Niepodległości w setną rocznicę powrotu Polski na mapę Europy

wtorek, 6 listopada 2018 r., 09:53
fot. archiwum

Przed nami jedenasta edycja Rajdu Niepodległości, a więc gry miejskiej, poprzez którą jej uczestnicy odkrywają Kościerzynę sprzed wielu lat, a przede wszystkim dobrze się bawią pokonując miejskie uliczki i wykonując przygotowane dla nich zadania. Spędź 11 listopada aktywnie i rodzinnie. Pojaw się na starcie Rajdu Niepodległości i daj się porwać przygodzie. Uczcij w wyjątkowy sposób setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Rajd Niepodległości to już sztandarowa impreza, która towarzyszy kościerskim obchodom z okazji święta 11 listopada. W tym roku odbędzie się jej jedenasta edycja, a jej uczestnicy świętować będą w ten sposób setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Już z tego względu należy się spodziewać, że odkrywaniu Kościerzyny sprzed lat, będzie towarzyszyć wiele niespodzianek. Na starcie rokrocznie staje kilkaset osób, pokonując miejskie uliczki i wykonując zadania rodzinnie, z przyjaciółmi, czy indywidualnie.

Zapisy na ten wyjątkowy rajd odbędą się w niedzielę w godzinach od 14 do 15.30 w Ogródku Jordanowskim. O godzinie 14.05 pierwsze grupy udadzą się już wyznaczonym szlakiem przeszłości w Kościerzynie. Każdy zawodnik otrzyma mapę i kartę, według której będzie musiał zaliczać przygotowane zadania.

Każdy kto weźmie udział w rajdzie będzie miał okazję spojrzenia na Kościerzynę z innej perspektywy, między innymi z wieży widokowej Starostwa Powiatowego.

Podsumowanie XI Rajdu Niepodległości tradycyjnie tradycyjnie odbędzie się w kościerskiej sali Sokolnia. Tam też będzie miało miejsce wspólne śpiewanie piosenek patriotycznych, występy muzyczne czy pokaz tresury psa policyjnego.

Uczcij w wyjątkowy sposób 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Weź udział w tym niezwykłym, pełnym przygód i emocji rajdzie.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.