Policja podsumowuje akcję Znicz

poniedziałek, 5 listopada 2018 r., 12:38
fot. nadesłane/KPP Kościerzyna

W niedzielne popołudnie oficjalnie zakończyła się policyjna akcja ZNICZ 2018. Policjanci czuwali nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego na głównych ciągach komunikacyjnych oraz w rejonach nekropolii całego powiatu. Tegoroczny świąteczny weekend był jednym z bezpieczniejszych w ciągu kilku ostatnich lat. Nie odnotowano większych zakłóceń ruchu ani poważniejszych zdarzeń drogowych. Dodatkowo policjanci w pobliżu cmentarzy wręczali mieszkańcom paski odblaskowe przekazane przez Instytut Pamięci Narodowej.

Jak co roku, w dniu Wszystkich Świętych, policjanci czuwali nad bezpieczeństwem zarówno pieszych, jak i podróżujących samochodami. Podczas kontroli drogowych funkcjonariusze sprawdzali, czy kierowcy poruszali się z bezpieczną prędkością, kontrolowali również stan techniczny pojazdów oraz badali trzeźwość kierujących. Przy okazji każdej kontroli zwracali także szczególną uwagę na to, czy dzieci przewożone były w odpowiednich fotelikach bezpieczeństwa. Policjanci sprawdzali, czy wszyscy pasażerowie mieli zapięte pasy i czy pojazdy nie były przeładowane.

Odnotowano dwa wypadki, pięć kolizji oraz ujawniono trzech nietrzeźwych kierujących.

Dodatkowo policjanci w pobliżu cmentarzy wręczali mieszkańcom paski odblaskowe przekazane przez Instytut Pamięci Narodowej.

nadesłane/KPP Kościerzyna

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.