31-letni Ukrainiec skazany za jazdę w stanie nietrzeźwości

poniedziałek, 5 listopada 2018 r., 10:12
fot. archiwum

Zakaz prowadzenia pojazdów na okres trzech lat, kara grzywny w wysokości 2.000 zł oraz 5.000 zł świadczenia na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej - taki wyrok usłyszał 31-letni obywatel Ukrainy, którego w czwartek, dzięki trzem młodym mieszkańcom powiatu bytowskiego, w stanie nietrzeźwości zatrzymano na kościerskiej stacji paliw.

W sobotę przed Sądem Rejonowym w Kościerzynie stanął 31-letni mieszkaniec Ukrainy, który odpowiadał za jazdę w stanie nietrzeźwości.

- Mężczyzna dobrowolnie poddał się karze. Sąd przychylił się do wniosku i skazał go na karę grzywny w wysokości 2.000 zł, zobowiązał go do uiszczenia świadczenia na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości 5.000 zł oraz orzekł wobec niego zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres trzech lat - podaje asp. Piotr Kwidziński, rzecznik kościerskiej policji.

Przypomnijmy, że do zatrzymania 31-latka doszło dzięki trzem młodym mieszkańcom powiatu bytowskiego. Całe zajście miało miejsce w czwartek około godziny 23.30 na stacji paliw przy ulicy Hallera w Kościerzynie. Wówczas trzech mężczyzn zauważyło, jak z forda chwiejąc się wysiadł mężczyzna. Czuć była od niego także woń alkoholu. Mężczyźni zabrali mu kluczyki do samochodu oraz powiadomili policję. Przybyli na miejsce funkcjonariusze poddali poddali kierującego fordem badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. 31-letni obywatel Ukrainy wydmuchał około 1,8 promila alkoholu.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.