Korne. Audi zderzyło się z renault - poszkodowany stracił prawo jazdy, bo był pijany

poniedziałek, 5 listopada 2018 r., 09:55
fot. archiwum

W sobotnie popołudnie służby interweniowały w Kornem, gdzie na skrzyżowaniu drogi krajowej z wojewódzkiej doszło do bocznego zderzenia audi z renault. Jak się okazało, poszkodowany 47-letni kierujący renault znajdował się w stanie nietrzeźwości. Stracił uprawnienia do kierowania niemalże na wszystkich kategorii.

Do zdarzenia doszło w sobotę około godziny 17. na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 20 z drogą wojewódzką nr 235.

- Z ustaleń pracujących na miejscu zdarzenia policjantów wynika, że kierujący 48-letni mieszkaniec powiatu bytowskiego wyjeżdżając z drogi podporządkowanej wymusił pierwszeństwo na jadącym drogą główna renault megane, którym kierował 47-letni mieszkaniec powiatu kościerskiego - podaje asp. Piotr Kwidziński, rzecznik kościerskiej policji.

- Obaj kierujący zostali przebadani na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Poszkodowany, 47-letni kierujący renault wydmuchał blisko promil alkoholu. Zatrzymano mu prawo jazdy niemalże wszystkich kategorii - dodaje.

Teraz mężczyzna stanie przed sądem, gdzie odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości.

Policjanci przypominają, że za kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości grożą surowe sankcje karne, a mianowicie kara pozbawienia wolności do lat dwóch, minimum trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz minimum 5.000 zł świadczenia pieniężnego. Ponadto warto pamiętać, że nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale też dla innych uczestników ruchu.

Funkcjonariusze apelują do kierowców, którzy są niepewni co do swojego stanu trzeźwości, aby przed siadaniem za kierownicę odwiedzić komisariat i poddać się badaniu alkomatem. Jest to darmowe, a z pewnością uchroni nas przed późniejszymi ewentualnymi sankcjami karnymi.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.