Santa run - zapisz się na bieg tysiąca Mikołajów i paradę rowerową

piątek, 2 listopada 2018 r., 12:04

Już po raz trzeci 16 grudnia Kartuzy opanuje świąteczne szaleństwo. W mieście pojawią się setki mikołajów, śnieżynek, reniferów i innych kolorowych postaci. Tego dnia obędzie się największa świąteczna impreza biegowa na Pomorzu - Santa Run. Zawodnicy w czerwonych czapeczkach pokonają dystans 7 km. Dla uczestników przygotowano w tym roku aż 1500 pakierów startowych. Imprezie towarzyszyć będzie też IV Mikołajowa Parada Rowerów. Zapisy ruszają w sobotę, 3 listopada.

Santa Run w Kartuzach to najradośniejszy i najbardziej kolorowy bieg na Pomorzu. Miłośnicy biegania będą mieli okazję sprawdzić się w biegu ulicami Kartuz na 7 km. W tym roku dla biegaczy przewidziano łącznie 1500 miejsc. Na wszystkich całościowo przebranych na mecie będzie czekała niespodzianka. W tym roku w konkursie na najładniejsze przebrania nagrodzonych zostanie 10 osób za stroje nawiązujące do tematyki świątecznej i trzy kolejne za najciekawsze stroje, nieświąteczne. Szczegóły można znaleźć tutaj. Pod tym linkiem w sobotę, 3 listopada o godz. 12 ruszą też zapisy na bieg. Z kolei cykliści będą mogli wziąć udział w Mikołajkowej Paradzie z dystansem na 10 km.

Parada rowerowa

Tradycyjnie mikołajkowej imprezie towarzyszyć będzie parada rowerowa, na którą zaprasza klub Rowerowe Kaszuby. W paradzie rowerowej może wziąć udział każdy, kto ubierze się w strój św. Mikołaja - czapka, kubraczek i spodnie, bądź założy inne przebranie w tematyce świątecznej - śnieżynki, elfa, renifera czy też choinki, posiada sprawny rower, dopuszczony do użytkowania i zna przepisy kodeksu o ruchu drogowym. Przewidziano nagrody dla najliczniejszej rodziny, uczestniczącej w paradzie, właściciela najlepiej przystrojonego roweru, najładniej przebranego i dla najstarszego uczestnika parady. Na wszystkich zapisanych czekać będą pamiątkowe medale. Szczegóły i zapisy na imprezę tutaj.

Biegi dla dzieci

Dzieci będą mogły wziąć udział w biegach dla najmłodszych. Przewidziano łącznie 300 miejsc, 50 uczestników w sześciu kategoriach wiekowych. Każdy mały biegacz otrzyma medal i upominek. Nagrody przewidziano dla zdobywców miejsc 1-6, ale niespodzianki zostaną też rozlosowane wśród wszystkich biegaczy. Na każdego po biegu będzie czekała też zupa. Szczegóły można znaleźć tutaj.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.