Plac przy szkole w Osowie zyska nowe oblicze

niedziela, 4 listopada 2018 r., 09:23
fot. nadesłane/UG Karsin

W ramach konkursu Moja Mała Ojczyzna Fundacji - Bank Gospodarstwa Krajowego gmina Karsin uzyskała dofinansowanie w kwocie 30.000 zł., które zostanie przeznaczone na urządzenie placu rekreacyjno-sportowego przy Szkole Podstawowej w Osowie.

Celem konkursu było aktywizowanie społeczności lokalnej do działania na rzecz budowania dobra wspólnego w środowisku lokalnym, zagospodarowania, przestrzeni publicznej, poprawy jej estetyki, funkcjonalności, modernizacji.

W tym roku podczas prac remontowo budowlanych prowadzonych przez Gminę na terenie Osowa utworzono parking przy szkole oraz wygospodarowano teren, który został ogrodzony i przeznaczony na plac rekreacyjny. Plac jest dopełnieniem istniejącego już boiska Orlik, na którym nie wszystkie dzieci się mieszczą podczas przerw. Młodsi, oraz uczniowie, którzy nie uczestniczą w grach zespołowych np. piłki nożnej nie mają obecnie przestrzeni do zabaw.

Nauczyciele, uczniowie jak również rodzice wystąpili z propozycją zagospodarowania terenu obok boiska Orlik. Uczniowie w ramach projektu edukacyjnego: "Zakręceni w Przestrzeni - Pokaż Swoją Kreatywność" w formie plastycznej wyrazili swoje marzenia i propozycje urządzenia tego terenu. Dzięki poparciu i przychylności wójta, dyr. szkoły S. Gruchała i E. Plata przygotowały projekt "Dębowy Zakątek".

Docelowo zaplanowano stworzenie i urządzenie placu rekreacyjno - sprawnościowego. Plac ten pozwoli uczniom aktywnie spędzać przerwy lekcyjne. Miejsce, które planujemy stworzyć będzie sprzyjało różnego rodzaju aktywnościom i poprawi estetykę wsi. Dodatkowo przyczyni się do budowania prawidłowych relacji i więzi między rówieśnikami w czasie przerw, a po południu aktywnie spędzać czas z rodzicami w oderwaniu od tabletów i smartfonów.

Cel ten zrealizowany zostanie poprzez zakup i montaż certyfikowanych urządzeń do zabaw dla dzieci ze środków dotacji (m.in. zewnętrzne stoły: do tenisa, do gry piłkarzyki, do gier stolikowych, gra kółko i krzyżyk, ławki parkowe, drewnianą altankę).

Zaangażowanie w realizację projektu dzieci, rodziców, strażaków oraz zaprzyjaźnionych przedsiębiorców i organizacji do prac wykończeniowych (sadzenie roślin, malowanie itp.) zintegruje lokalną społeczność i utrwali w nich potrzebę podejmowania działań na rzecz rozwoju wsi. Pozyskane środki przyczynią się do realizacji marzeń dzieci i rodziców oraz pobudzą do działania na rzecz swojej małej ojczyzny. Z uwagi na to, że z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości został już tam posadzony dąb, planujemy nazwać to miejsce "Dębowy Zakątek", jako widzialny pomnik tej rocznicy. Realizacja projektu od 7 stycznia do 15 lipca 2019 roku.

nadesłane/UG Karsin

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.