Trzech młodych mężczyzn udaremniło dalszą jazdę pijanemu 31-latkowi

piątek, 2 listopada 2018 r., 09:56
fot. archiwum

Wysiadł z samochodu i szedł chwiejnym krokiem. Zauważyło to trzech młodych mężczyzn, którzy nie tylko zabrali 31-letniemu obywatelowi Ukrainy kluczyki od pojazdu, ale też powiadomili o tym zajściu policję. Jak się okazało, 31-latek wydmuchał około 1,8 promila alkoholu.

Do zdarzenia doszło w czwartek około godziny 23.30 na stacji paliw przy ulicy Hallera w Kościerzynie.

- Trzech młodych mieszkańców powiatu bytowskiego zauważyło, jak z forda chwiejąc się wysiadł mężczyzna. Czuć była od niego także woń alkoholu. Mężczyźni zabrali mu kluczyki do samochodu oraz powiadomili policję. Przybyli na miejsce funkcjonariusze poddali poddali kierującego fordem badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. 31-letni obywatel Ukrainy wydmuchał około 1,8 promila alkoholu - relacjonuje asp. Piotr Kwidziński, rzecznik kościerskiej policji.

Jak dodaje, obywatel Ukrainy został zatrzymany. Przeprowadzane są z nim czynności.

Policjanci po raz kolejny przypominają, że za kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości grożą surowe sankcje karne, a mianowicie kara pozbawienia wolności do lat dwóch, minimum trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz minimum 5.000 zł świadczenia pieniężnego. Ponadto warto pamiętać, że nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale też dla innych uczestników ruchu.

Funkcjonariusze apelują do kierowców, którzy są niepewni co do swojego stanu trzeźwości, aby przed siadaniem za kierownicę odwiedzić komisariat i poddać się badaniu alkomatem. Jest to darmowe, a z pewnością uchroni nas przed późniejszymi ewentualnymi sankcjami karnymi.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.