Dzień Wszystkich Świętych na cmentarzu w Kościerzynie

czwartek, 1 listopada 2018 r., 18:15
fot. AL

Tysiące zniczy zapłonęły w czwartek na cmentarzach w całej Polsce. Pierwszy i drugi listopada to wyjątkowe dni w kalendarzu, przepełnione zadumą. To czas, w którym wspominamy tych, którzy już odeszli, których często zabrakło zbyt szybko. Okres ten w sposób wyjątkowy wypełniony jest refleksją nad przemijaniem. W Dzień Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny wierni ruszają na cmentarze, by oddać pamięć swoim bliskim.

Początek listopada to wyjątkowy czas. W Dzień Wszystkich Świętych i podczas Zaduszek tysiące ludzi w sposób szczególny wspomina swoich bliskich. Odwiedzają groby bliskich, zapalają znicze, modlą się, uczestniczą we mszach świętych i w nabożeństwach odbywających się na cmentarzach.

Kościerską nekropolię wierni odwiedzali już od wczesnych godzin porannych. Popołudniem zaś w kaplicy św. Barbary odbyła się msza święta, a po niej wyruszyła procesja na cmentarz.

Tradycyjnie przed cmentarzem kwestowano na rzecz renowacji starych grobów.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.