Lipusz. Zderzenie MAN-a z ciężarowym Volvo

wtorek, 30 października 2018 r., 10:17
fot. AL

Na szczęście bez osób rannych zakończyło się zdarzenie, do którego doszło we wtorkowy poranek na trasie Korne-Lipusz. MAN zderzył się tam z ciężarowym volvo. Utrudnienia w ruchu trwały kilka godzin.

Do zdarzenia doszło we wtorek przed godziną 8. na drodze wojewódzkiej w rejonie przejazdu kolejowego.

- Z ustaleń pracujących na miejscu zdarzenia funkcjonariuszy wynika, że kierujący MAN-em 65-letni mieszkaniec powiatu kościerskiego jadąc w kierunku Kościerzyny z niewiadomych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu, doprowadzając do czołowego zderzenia z ciężarowym Volvo, którym kierował 42-letni mieszkaniec powiatu kościerskiego - informuje asp. Piotr Kwidziński, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie.

Jak dodaje, na szczęście żaden z uczestników zdarzenia nie odniósł obrażeń. Sprawca zdarzenia został ukarany mandatem. Obaj kierujący byli trzeźwi.

W działaniach ratowniczych wzięli udział strażacy z OSP Lipusz, OSP Łubiana, OSP Korne oraz JRG Kościerzyna.

Utrudnienia na trasie trwały kilka godzin.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.