Pobili 25-latka i okradli go - dwaj młodzi mężczyźni aresztowani

poniedziałek, 29 października 2018 r., 08:29
fot. nadesłane/KPP Kościerzyna

Napadli na 25-letniego mężczyznę, pobili go, a następnie ukradli portfel z pieniędzmi i telefon. Mowa o 21-latku i 23-latku, którzy w minionym tygodniu zostali zatrzymani w związku ze zdarzeniem, do którego doszło pod koniec września w centrum miasta. Wobec domniemanych sprawców rozboju sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Do zdarzenia doszło przed miesiącem w Kościerzynie.

- Pod koniec września br. do Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie zgłosił się 25-latek, który powiadomił, że dwóch mężczyzn zaczepiło go w centrum Kościerzyny. Następnie został pobity i okradziony. Sprawcy ukradli portfel z pieniędzmi oraz telefon, o łącznej wartości 1 tys. zł - podaje asp. Piotr Kwidziński, rzecznik kościerskiej policji.

- Policjanci natychmiast zajęli się sprawą. Ustalili mężczyzn, podejrzewanych o dokonanie tego przestępstwa. W miniony piątek zostali oni zatrzymani. Okazali się nimi mieszkańcy powiatu kościerskiego w wieku 21 i 23 lat. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na postawienie podejrzanym zarzutu rozboju. Za tego typu przestępstwa grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności - dodaje.

Sąd Rejonowy w Kościerzynie przychylił się do wniosku prokuratury i zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.