Kościerscy radni podsumowali kadencję

piątek, 26 października 2018 r., 15:29
fot. AL

W środę, 24 października w Sali Szopińskiego podsumowano zmierzającą ku końcowi kadencję Rady Miasta Kościerzyna 2014-2018. Nie obyło się więc bez podziękowań dla rajców za czteroletnią pracę na rzecz samorządu.

74 sesje, w tym dwie nadzwyczajne i sześć uroczystych - odbyła Rada Miasta Kościerzyna w kadencji 2014-2018. W środę podczas specjalnych obrad podsumowano minione cztery lata pracy na rzecz miasta Kościerzyna.

- Dobiegła końca kolejna kadencja Rady Miasta Kościerzyna, a w moim przypadku szósta, bo to już prawie 25 lat z woli mieszkańców Kościerzyny sprawowałam mandat radnej. Pracując na rzecz naszego miasta Kościerzyna nigdy nie kierowałam się złośliwością czy nienawiścią. Czasami mimo odmiennych zdań, podejmowaliśmy ważne decyzje dla naszej małej Ojczyzny bez wrogich antagonizmów. Były bardzo trudne chwile, zwłaszcza dla mnie, z którymi przyszło mi się zmierzyć - zaznaczała Teresa Preis, Przewodnicząca Rady Miasta Kościerzyna.

- Bardzo cieszę się, że dzięki pracy i wytrwałości nas wszystkich, w bardzo zmienionej radzie, udało nam się wspólnie dużo dokonać. Wybory w 2014 roku przyniosły zmiany, mandat otrzymało wielu młodych radnych i trzeba przyznać, że zrealizowali oni powierzone im zadania. Wyborcy im zaufali i oni tego zaufania nie zawiedli. Doprowadzili do końca zadania, o których mówiono długo, a tej kadencji udało się je zrealizować - dodawał burmistrz Kościerzyny Michał Majewski.

Podziękowania za pracę w minionej kadencji trafiły na ręce wszystkich radnych. Szczególne jednak słowa uznania skierowano do Przewodniczącej Rady Miasta Kościerzyna Teresy Preis, która w tegorocznym wyborach nie ubiegała się już o mandat radnej, ale w kościerskim samorządzie przepracowała niemal ćwierć wieku.

- Pani Terenia z mieszkańcami Kościerzyny pracuje od maja 1994 roku. Zawsze angażowała się w sprawy związane z ekologią, oświatą. Często mieliśmy inne zdania, ale ostatecznie dochodziliśmy do kompromisu. Pani Tereniu, za te lata w radzie miasta kierujemy do pani serdeczne podziękowania za pracę, serce i wyrozumiałość dla nas wszystkich - dziękował burmistrz Michał Majewski.

Dodajmy, że kadencja Rady Miasta Kościerzyna 2014-2018 upływa 16 listopada.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.