Garczyn. Finał Pomorza w sztafetowych biegach przełajowych

niedziela, 28 października 2018 r., 09:44
fot. nadesłane/PCM Garczyn

Niemal 1.500 uczestników reprezentujących ponad 110 szkół - tak w liczbach można podsumować finał Województwa Pomorskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych, który odbył się na terenie Powiatowego Centrum Młodzieży w Garczynie.

Otwarcia zawodów dokonali Dariusz Męczykowski- Przewodniczący Komisji Nauki, Edukacji, Kultury i Sportu Sejmiku Województwa Pomorskiego a równocześnie Przewodniczący Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego w Gdańsku, Zbigniew Gajewski - wiceprzewodniczący WSZS Gdańsk i Marek Wołoszyk - dyrektor PCM Garczyn, wiceprzewodniczący WSZS Gdańsk. Znicz zapaliła z kolei Olimpia Breza, uczennica I LO w Kościerzynie, zawodniczka kościerskiego UKS Remus, która jest mistrzynią Polski w biegu na 2.000m w hali i 3.000m na stadionie.

Miejscem finału wojewódzkiego po raz kolejny było Powiatowe Centrum Młodzieży w Garczynie. Igrzyska tradycyjnie rozpoczęto od odśpiewania hymnu Polski, po czym uczestnicy udali się na trasy zmagań.

Rywalizacja odbywała się w kategoriach igrzysk dzieci, młodzieży i licealiady na dystansach od 600m do 1000m. Poszczególne drużyny musiały pokonać wyznaczone odcinki po dziesięć okrążeń. Łącznie do Garczyna zjechało aż niemal 1.500 biegaczy z całego Pomorza, reprezentując 110 placówek szkolnych.

Po zawodach wszyscy uczestnicy, którzy zajęli pierwsze trzy miejsca zostali uhonorowani medalami, a kapitanowie z rąk Zbigniewa Gajewskiego i Marka Wołoszyka odebrali dyplomy i puchary dla drużyn.

Organizatorzy, jak już jest garczyńską tradycją, przygotowali ciepły posiłek dla wszystkich zawodników.


Wyniki Finału Wojewódzkich Sztafetowych Biegów Przełajowych:z

Igrzyska Dzieci:

dziewczęta 10x600m:
1. miejsce - SP Pogórze
2. miejsce - SP nr 11 Tczew
3. miejsce - SP nr 81 Gdańsk

chłopcy 10x800m:
1. miejsce - SP nr 81 Gdańsk
2. miejsce - SP nr 11 Tczew
3. miejsce - SP nr 2 Bytów

Igrzyska Młodzieży Szkolnej:

dziewczęta 10x800m:
1. miejsce - SP nr 4 Reda
2. miejsce - SP nr 75 Gdańsk
3. miejsce - SP Nowa Karczma

chłopcy 10x1000m:
1. miejsce - SP nr 48 Gdańsk
2. miejsce - SP nr 1 Kartuzy
3. miejsce - ZSSO Gdańsk Żabianka

Licealiada Młodzieży Szkolnej:

dziewczęta 10x800m:
1. miejsce - PZS nr 4 Wejherowo
2. miejsce - III LO Gdynia
3. miejsce - ZS Chojnice

chłopcy 10x1000m:
1. miejsce - XII LO Gdańsk
2. miejsce - ZS Chojnice
3. miejsce - III LO Gdynia

oprac. AL
info. PCM Garczyn

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.