Debatowali nad trendami w turystyce wiejskiej

niedziela, 28 października 2018 r., 08:08
fot. nadesłane/LOT Serce Kaszub

Przed tygodniem członkowie stowarzyszenia LOT "Serce Kaszub" po raz dziesiąty zebrali się na Roboczym Spotkaniu Branży Turystycznej. Część konferencyjna została zorganizowana w Ośrodku Wypoczynkowym LARGO w Borsku, natomiast bezpośrednio po konferencji na lotnisku w Borsku odbył się pokaz sztuki lotniczej.

W programie spotkania ujęto omówienie najnowszych trendów turystyki wiejskiej, przedstawienie obecnie prowadzonych i projektowanych działań stowarzyszenia, a także podsumowanie sezonu letniego i dystrybucja najnowszych materiałów promocyjnych.

Referat o wypoczynku na wsi o nurcie slow life & slow tourism zaprezentowała Dyrektor Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej Krystyna Hartenberger-Pater. Wykład był dobrą okazją do dyskusji na temat kształtowania oferty turystycznej w taki sposób, aby odpowiadała na obowiązujące trendy. Poruszono kwestie trudności i szans, jakie wiążą się z wdrażaniem ofert dopasowanych do turystyki slow.

Członkowie LOT ,,Serce Kaszub'' na spotkaniu podsumowali również letni sezon turystyczny 2018 r. Ogólne odczucia branży były pozytywne. Kwaterodawcy nie narzekali na brak klientów, jednocześnie podkreślając, że duże obłożenie miejsc noclegowych miało ścisły związek ze słoneczną pogodą panującą tego lata. Natomiast dyrektor PROT podsumowała, że minione upalne lato prawdopodobnie spowoduje, że przyszły letni sezon również będzie zwyżkowy.

Po części konferencyjnej spotkanie przeniosło się na lotnisko w Borsku, gdzie do zachodu słońca odbywały się przeloty widokowe szybowcem, prowadzone przez firmę Spacery po niebie. Barwne, jesienne krajobrazy i ciepłe promienie słońca tworzyły zapierające dech w piersiach widoki.

nadesłane/Lidia Narloch/LOT Serce Kaszub

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.