Kościerzyna. 54-latek stracił prawo jazdy

wtorek, 23 października 2018 r., 11:24
fot. archiwum

Zatrzymaniem prawo jazdy, a w niedługim czasie także wizytą w sądzie zakończy się nocna podróż VW Polo dla 54-letniego mieszkańca powiatu kościerskiego. Zatrzymany przez policjantów mężczyzna wydmuchał około 1,5 promila alkoholu.

Do zatrzymania doszło około 1. w nocy z poniedziałku na wtorek na ulicy Kamiennej w Kościerzynie.

- Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli VW Polo, za kierownicą którego siedział 54-letni mieszkaniec powiatu kościerskiego. Mężczyzna poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wydmuchał około 1,5 promila alkoholu - podaje asp. Piotr Kwidziński, oficer Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie.

Warto po raz kolejny przypomnieć, że za kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości grożą surowe sankcje karne, a mianowicie kara pozbawienia wolności do lat dwóch, minimum trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz minimum 5.000 zł świadczenia pieniężnego. Ponadto warto pamiętać, że nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale też dla innych uczestników ruchu.

Funkcjonariusze apelują do kierowców, którzy są niepewni co do swojego stanu trzeźwości, aby przed siadaniem za kierownicę odwiedzić komisariat i poddać się badaniu alkomatem. Jest to darmowe, a z pewnością uchroni nas przed późniejszymi ewentualnymi sankcjami karnymi.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.