Uroczyste pasowanie na ucznia w szkole w Wielkim Klinczu

niedziela, 21 października 2018 r., 22:30
fot. nadesłane

Pasowanie na ucznia to ważna część ceremoniału każdej szkoły. Jeżeli takie pasowanie odbywa się w stulecie odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości, jest tym bardziej wydarzeniem szczególnym. Ta świadomość towarzyszyła dyrekcji Zespołu Kształcenia w Wielkim Klinczu oraz wychowawczyniom klas pierwszych, które starannie przygotowały swoich podopiecznych do tego uroczystego wydarzenia, które odbyło się w czwartek, 12 października.

Licznie zgromadzeni rodzice (cieszyła zwłaszcza duża liczba ojców) mogli obserwować swoje pociechy we wspaniałym wykonaniu poloneza, recytacji wierszy, wspólnym śpiewaniu. W najważniejszym momencie uroczystości rola wyjątkowa przypadła gościom honorowym: delegacji Związku Piłsudczyków RP okręgu kaszubsko - pomorskiego z prezesem Tomaszem Kocentem na czele, który dokonał aktu pasowania "pierwszaków" prawdziwą polską szablą.

Oprawa artystyczna zawierała wiele akcentów patriotycznych: wiersze ("Kto ty jesteś? Polak mały"), znakomite wykonanie układu choreograficznego z biało - czerwonymi szarfami przez uczniów klasy piątej, wszystko to w asyście pocztu sztandarowego szkoły. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy, książki, słodycze ufundowane przez radę Rodziców. Uroczystość zakończyła się wspólnym spotkaniem przy kawie i ciastkach.

Dyrekcja bardzo dziękuje wszystkim, którzy włożyli wiele trudu i wysiłku we wspaniałą organizację tej ważnej chwili w życiu naszych pociech.

nadesłane/Wojciech Drzewiński/dyrektor Zespołu Kształcenia w Wielkim Klinczu

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.