Przebudowana droga Kościerzyna-Wdzydze oficjalnie oddana do użytku

piątek, 19 października 2018 r., 17:05
fot. nadesłane/Starostwo Powiatowe w Kościerzynie

Na tę inwestycję mieszkańcy, jak i kierowcy czekali od lat. Mowa o drodze powiatowej relacji Kościerzyna-Wdzydze, którą w tym tygodniu oficjalnie oddano do użytku. Koszt realizacji zadania wyniósł ponad 6 mln zł. W kosztach tych partycypowała między innymi gmina Kościerzyna.

- W tej kadencji pokazaliśmy, że jesteśmy skuteczni w pozyskiwaniu środków zewnętrznych na remonty dróg powiatowych. Dzięki temu udało nam się wyremontować rekordową długość dróg - 64 km. Szczególnie ważną dla nas inwestycją drogową, była oddana oficjalnie do użytku droga Kościerzyna - Wdzydze, która jest niezwykle istotna dla mieszkańców naszego Powiatu oraz turystów przyjeżdżających do nas na wypoczynek - mówiła podczas uroczystości otwarcia starosta Alicja Żurawska.

Długo wyczekiwana przez mieszkańców i kierowców przebudowa drogi była możliwa dzięki pozyskaniu przez powiat środków w ramach Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej, czyli dawnych tzw. schetynówek.

Wartość modernizacji 14,1 odcinka drogi to 6.167.718,96 zł, a pozyskane środki to 4.491.278,00 zł, na którą składało się dofinansowanie z Urzędu Wojewódzkiego w kwocie 2.994.185 zł oraz z gminy Kościerzyna w kwocie 1.497.000 zł. Wkład własny powiatu kościerskiego stanowił 1.676.440,96 zł.

Obecny podczas uroczystości otwarcie drogi wojewoda pomorski Dariusz Drelich podkreślał skuteczność władz powiatu pod względem pozyskiwaniu środków zewnętrznych, jak i imponującej ilości wyremontowanych dróg. Jak zaznaczał, modernizacja, remonty i budowa dróg w powiecie kościerskim, zarówno tych powiatowych, jak i gminnych, z różnych programów została dofinansowana przez rząd i podległe mu instytucje kwotą 35 milionów złotych.

Dodajmy, że podczas poniedziałkowej wizyty w powiecie kościerskim, wojewoda oraz starosta wizytowali także tereny budowy dróg realizowanych w ramach promesy MSWiA oraz "Rządowego Programu na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej".

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.