Kalisz. Kierował borą - wydmuchał blisko 2,5 promila alkoholu

środa, 17 października 2018 r., 09:40
fot. nadesłane

W niedługim czasie przed sądem stanie 46-letni mieszkaniec powiatu kościerskiego, który prowadził samochód mimo iż wcześniej spożywał alkohol. Zatrzymany przez policjantów mężczyzna wydmuchał blisko 2,5 promila alkoholu.

Do zatrzymania doszło we wtorek, 16 października w Kaliszu.

- Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli VW Borę, za kierownicą którego siedział 46-letni mieszkaniec powiatu kościerskiego. Poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu mężczyzna wydmuchał blisko 2,5 promila alkoholu - podaje asp. Piotr Kwidziński, rzecznik kościerskiej policji.

46-latkowi zatrzymano prawo jazdy kategorii A i B. W niedługim czasie stanie też przed sądem, gdzie odpowie za swój czyn.

Warto po raz kolejny przypomnieć, że za kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości grożą surowe sankcje karne, a mianowicie kara pozbawienia wolności do lat dwóch, minimum trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz minimum 5.000 zł świadczenia pieniężnego. Ponadto warto pamiętać, że nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale też dla innych uczestników ruchu.

Funkcjonariusze apelują do kierowców, którzy są niepewni co do swojego stanu trzeźwości, aby przed siadaniem za kierownicę odwiedzić komisariat i poddać się badaniu alkomatem. Jest to darmowe, a z pewnością uchroni nas przed późniejszymi ewentualnymi sankcjami karnymi.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.