Otwarcie świetlicy "Stacja Kościerzyna"

środa, 17 października 2018 r., 08:15
fot. nadesłane/Piotr Kwidziński

We wtorek odbyło się uroczyste otwarcie placówki wsparcia dziennego "Stacja Kościerzyna". Świetlica ta jest elementem projektu "Uwierz w siebie - kompleksowe usługi społeczne wsparcia rodziny na obszarze powiatu kościerskiego".

Projekt ten skierowany jest nie tylko do dzieci, ale również do ich rodziców. Zakłada wspieranie rodziny w jej funkcjonowaniu i właściwym wypełnianiu ról opiekuńczo - wychowawczych. Zadanie "Uwierz w siebie" realizowane jest przez Związek Harcerstwa Polskiego Chorągiew Gdańska we współpracy z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Kościerzynie.

W projekcie realizowane są zadania na rzecz dzieci i młodzieży w placówce wsparcia dziennego w formie pracy podwórkowej, prowadzonej przez Hufiec ZHP Kościerzyna. Placówka mieści się w budynku Starostwa Kościerskiego - Wydział Komunikacji, przy ul. 3 Maja 8A.

W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych: Ryszard Świlski - członek zarządu województwa pomorskiego, Henryk Ossowski - wicestarosta kościerski, Michał Majewski - burmistrz Kościerzyny, Teresa Preis - Przewodnicząca Rady Miasta Kościerzyna, Grzegorz Piechowski - wójt gminy Kościerzyna oraz przedstawiciel partnera projektu Marzena Hinc - dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kościerzynie. Ponadto wśród zaproszonych gości znaleźli się dyrektorzy kościerskich szkół przyjaciele harcerzy i sami harcerze - gospodarze miejsca.

Świetlica ta jest elementem projektu "Uwierz w siebie - kompleksowe usługi społeczne wsparcia rodziny na obszarze powiatu kościerskiego", który został dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

nadesłane/Piotr Kwidziński

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.