Baśkarze zmierzyli się w turnieju o Niedźwiedzią Łapę w Łubianie

wtorek, 16 października 2018 r., 08:20
fot. nadesłane

W sobotę w Łubianie po raz ósmy odbył się Turniej Kaszubskiej Baśki "O Niedźwiedzią Łapę" oraz Turniej o puchar Wójta Gminy Kościerzyna. W rywalizacji uczestniczyli mieszkańcy gminy Kościerzyna oraz przybyli goście z całego Pomorza.

Dzięki gościnności władz samorządowych gminy Kościerzyna i dyrekcji szkoły uczestnicy mogli spotkać się ponownie w Zespole Kształcenia w Łubianie. Nad prawidłowym przeprowadzeniem rozgrywek czuwali przedstawiciele Polskiego Stowarzyszenia Baśki, którzy określili zasady gry jakie obowiązywały podczas turnieju. Rozgrywka odbyła się według zasad tradycyjnej Baśki z asem serce jako najstarszym trumfem.

Zawodnicy rywalizowali w trakcie trzech rund po 40 rozdań. Wśród zgłoszonych zespołów trzy najlepsze otrzymały nagrody drużynowe. Nagrodzonych zostało także czterech uczestników i trzy uczestniczki. Dzięki wsparciu finansowemu w ramach konkursu dla organizacji pozarządowych z budżetu gminy Kościerzyna najlepszy mieszkaniec gminy Kościerzyna otrzymał Puchar Wójta Gminy Kościerzyna.

W tym roku po raz drugi jednemu z nienagrodzonych uczestników przypadła losowo "nagroda pocieszenia". Nagrody wręczyli: Przewodniczący Rady Gminy Kościerzyna Andrzej Bober, wiceprezes Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego oddziału w Łubianie Piotr Kwidziński, członek Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Baśki Maciej Felskowski oraz Prezes Wdzydzkiej Inicjatywy Rozwoju Turystyki Łukasz Halboth.

Tegoroczna rywalizacja okazała się szczęśliwa dla mieszkańców Gminy Kościerzyna ponieważ zajęli I i III miejsce na podium w kategorii mężczyzn. Turniej Kaszubskiej Baśki "O Niedźwiedzią Łapę" i Puchar Wójta Gminy Kościerzyna spotkał się z dużą aprobatą uczestników, o czym świadczy radość graczy i deklaracja chęci uczestnictwa w kolejnych przyszłorocznych rozgrywkach, a wśród obserwatorów padały deklaracje chęci nauki zasad gry w Kaszubską Baśkę.

Środki na realizację Turnieju zostały pozyskane przez Wdzydzką Inicjatywę Rozwoju Turystyki i Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie oddział w Łubianie z projektu grantowego Starostwa Powiatowego w Kościerzynie i Gminy Kościerzyna.

Lista nagrodzonych panów:
1. Ceplin Stanisław
2. Dalecki Zbigniew
3. Okrój Hubert
4. Błaszkowski Kazimierz

Lista nagrodzonych drużyn:
1. Bronczki
2. FC Sierakowice
3. EWA + trzech

"Nagroda pocieszenia":
Józef Żołnowski

Lista nagrodzonych pań:
Jendernal Ewa
Grudzień Teresa
Kwidzyńska Halina

nadesłane/koordynator: Łukasz Halboth

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.