Kościerzyna. Nalepsi uczniowie i absolwenci ze stypedium starosty

wtorek, 16 października 2018 r., 09:25
fot. AL

Najzdolniejsza młodzież z powiatu kościerskiego została uhonorowano i wyróżniona stypendiami starosty kościerskiego. Gratulacje i nagrody odbierali podczas poniedziałkowej gali z okazji Powiatowego Dnia Edukacji Narodowej. Poza stypendiami wręczono też nagrody starosty oraz nagrodę specjalną, która trafiła do Szymona Sutora.

Stypendia i nagrody starosty kościerskiego przyznawane są według zasad określonych w programie wspierania edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży z terenu powiatu "Równaj w górę".

- Drodzy stypendyści, z dumą patrzymy na wasze osiągnięcia, sukcesy w nauce w dziedzinach artystycznych i sportowych. Stypendia mają postać nagród finansowych, gdyż dobrze wiemy, że każdy uczeń potrzebuje właściwej motywacji do pracy, oczekuje nie tylko pochwały, czy nagrody za rzetelne jej wykonywanie. Nagrody są ważne, ale pamiętajcie, że to co będzie procentować w przyszłości to bez wątpienia wasza wiedza i zdobyte umiejętności. Kluczem do sukcesu uczniów jest także osobowość nauczycieli, ich wiedza i entuzjazm. Gratuluję i dziękuję nauczycielom za pomoc naszej uzdolnionej młodzieży w rozwijaniu talentów, pasji i umiejętności - mówiła starosta kościerski, Alicja Żurawska.

- Drodzy stypendyści, wyróżniacie się wiedzą, umiejętnościami i zaangażowaniem w życie społeczne. Znajdujecie czas na to wszystko, na naukę, pracę społeczną i rozwijanie własnych talentów. Serdecznie z tego miejsca wam gratuluję i zapewniam, że jest to powód do radości i dumy zarówno dla was, jak i całego waszego otoczenia. Życzę, abyście na swojej drodze cały czas spotykali życzliwych ludzi, którzy radzą, wspierają i inspirują - podkreślała z kolei Joanna Sawczyn, dyrektor delegatury oświaty w Kościerzynie.

Stypendium starosty mógł otrzymać uczeń, który uzyskał średnią ocen co najmniej 5,2, w minionym roku uzyskał średnią 4,75 oraz tytuł laureata lub finalisty w olimpiadzie na szczeblu wojewódzkim, ogólnopolskim lub międzynarodowym lub uzyskał średnią ocen co najmniej 4,25 oraz indywidualnie tytuł laureata lub finalisty w konkursie lub olimpiadzie artystycznej na szczebli wojewódzkim, ogólnopolskim lub międzynarodowym bądź też uzyskał średnią ocen co najmniej 4 oraz tytuł laureata lub finalisty w konkursie bądź olimpiadzie sportowej na szczeblu wojewódzkim, ogólnopolskim lub międzynarodowym. Te warunki spełniło 19 osób.

Dodatkowo przyznano dwie Nagrody starosty oraz Nagrodę Specjalną Starosty Kościerskiego. Ta ostatnia trafiła do rąk Szymona Sutora za wyjątkowe promowanie powiatu kościerskiego Serca Kaszub.

Szymon Sutor to pochodzący z Kościerzyny kompozytor, aranżer i dyrygent. Jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. Mimo młodego wieku jest laureatem wielu nagród m.in. IX Międzynarodowego Konkursu Kompozytorskiego im. Krzysztofa Komedy. Jest założycielem i kierownikiem muzycznym Szymon Sutor Orchestra.

Stypendia Starosty Kościerskiego otrzymali:

Agata Bida - uczennica Technikum Nr 1 w PZS nr 1 w Kościerzynie
Weronika Brzezińska - uczennica Technikum Nr 1 w PZS nr 1 w Kościerzynie
Julia Brzozowska - uczennica II LO im. Bolesława Chrobrego w Sopocie
Agata Drożdżyńska - uczennica Technikum Nr 2 w PZS nr 2 w Kościerzynie
Karol Felskowski - uczeń Technikum Nr 2 w PZS nr 2 w Kościerzynie
Dominika Jażdżewska - uczeń III LO im. Bohaterów Westerplatte w Gdańsku
Kamila Konk - uczeń I LO w Kościerzynie
Faustyna Kotłowska - uczennica Technikum Nr 2 w PZS nr 2 w Kościerzynie
Szymon Kryzel - uczeń I LO w Kościerzynie
Jan Kuczmarski - uczeń III LO im. Bohaterów Westerplatte w Gdańsku
Aleksandra Kujach - uczennica III LO z oddziałami dwujęzycznymi im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni
Agata Kujach - uczennica III LO z oddziałami dwujęzycznymi im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni
Patrycja Malaj - uczennica III LO z oddziałami dwujęzycznymi im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni
Weronika Plichta - uczennica Technikum Nr 1 w PZS nr 1 w Kościerzynie
Adrian Prokop - uczeń Technikum Nr 2 w PZS nr 2 w Kościerzynie
Mikołaj Szala - uczeń Technikum Nr 2 w PZS nr 2 w Kościerzynie
Katarzyna Szałajda - uczennica Technikum Nr 1 w PZS nr 1 w Kościerzynie
Agnieszka Tutkowska - uczennica Technikum Weterynarii Zespołu Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Bolesławowie
Aleksandra Wardyn - uczennica Technikum Nr 1 w PZS nr 1 w Kościerzynie

Nagrodę Starosty Kościerskiego otrzymały:

Natalia Czucha - uczennica I LO w Kościerzynie (za zajęcie II miejsca w konkursie na najlepiej zdaną maturę z języka kaszubskiego w roku szkolnym 2017/2018)
Elżbieta Tutkowska - absolwentka Technikum Agrobiznesu Zespołu Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Bolesławowie

Nagrodę Specjalną Starosty Kościerskiego otrzymał:

Szymon Sutor

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.