Droga Lubań-Nowy Brakoczyn oficjalnie oddana do użytku

poniedziałek, 15 października 2018 r., 18:31
fot. AL

Nieco ponad cztery kilometry nowego dywanika asfaltowego wraz z niezbędnymi wysepkami, czy zjazdami oraz wyczekiwaną przez miłośników jednośladów ścieżką rowerową zyskali mieszkańcy gminy Nowa Karczma. W poniedziałek oficjalnie otwarto bowiem zmodernizowaną drogę na odcinku Lubań - Nowy Barkoczyn.

- O modernizację tej drogi staraliśmy się od lat. Po raz pierwszy zaczęliśmy o niej mówić w 2014 roku. Mieszkańcy zwracali też uwagę na to, że fajnie byłoby, gdyby można było ten odcinek przemierzać także bezpiecznie rowerem. Stąd też ścieżka rowerowa. I muszą przyznać, że już cieszy się ona sporym zainteresowaniem. Przejeżdżałem tą trasa w niedzielę i widziałem, jak wiele osób korzystało ze ścieżki rowerowej. Bardzo się z tego cieszę, że teraz nasze dzieci i młodzież mogą bezpiecznie jeździć rowerem, który mam nadzieję odciągnie ich trochę od komputerów - mówił Andrzej Pollak, wójt gminy Nowa Karczma.

- To bardzo istotna inwestycja w bezpieczeństwo pieszych, przede wszystkim uczniów zmierzających do szkoły. To także droga zapewniająca komfort i zmotoryzowanym, i rowerzystom. Inwestycja realizowana w ramach Programu gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019 udowadnia doskonałą współpracę rządu i samorządu. Rząd przeznacza i będzie przeznaczał znaczne kwoty na rozwój infrastruktury w regionach. Potrzebna jest dobra komunikacja i zrozumienie rządu z samorządem, a utrzymana zostanie tak znacząca realizacja ważnych projektów infrastrukturalnych - podkreślał z kolei wojewoda pomorski Dariusz Drelich.

Zmodernizowana droga łączy drogę gminną z wojewódzką i powiatową. Koszt realizacji zadania to 4.066.578,35 zł, z czego 2.305.021,35 zł - stanowił wkład własny gminy Nowa Karczma, z kolei 1.761.557 pochodziło z dotacji w ramach Programu gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019.

W ramach projektu wykonano nową nawierzchnię drogową na odcinku 4,1 km , chodniki, ścieżkę pieszo - rowerową, zjazdy na posesje o nawierzchni z betonowej kostki brukowej, oświetlenie uliczne, kanalizację deszczową, zatoki autobusowe z wiatami oraz renowację istniejących rowów odwadniających.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.