Kolejni dwaj nietrzeźwi kierujący wyeliminowani z ruchu

poniedziałek, 15 października 2018 r., 11:52
fot. archiwum

W miniony weekend kościerscy policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących. W Małym Klinczu w ręce funkcjonariuszy wpadł 19-latek, z kolei w Olpuchu 50-letni mężczyzna, który już posiadał zakaz prowadzenia pojazdów.

Do pierwszego z zatrzymań doszło w sobotę około godziny 23. w Małym Klinczu. Policjanci zatrzymali tam do kontroli VW Passata, za kierownicą którego siedział 19-letni mieszkaniec powiatu kościerskiego. Poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu nastolatek wydmuchał ponad pół promila alkoholu.

Z kolei w niedzielę około godz. 18. w Olpuchu funkcjonariusze ruchu drogowego zatrzymali VW Golfa, którym kierował 50-latek. Mężczyzna nie tylko wydmuchał około promila alkoholu, ale od maja obowiązuje go trzyletni sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Policjanci po raz kolejny przypominają, że za kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości grożą surowe sankcje karne, a mianowicie kara pozbawienia wolności do lat dwóch, minimum trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz minimum 5.000 zł świadczenia pieniężnego. Ponadto warto pamiętać, że nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale też dla innych uczestników ruchu.

Funkcjonariusze apelują do kierowców, którzy są niepewni co do swojego stanu trzeźwości, aby przed siadaniem za kierownicę odwiedzić komisariat i poddać się badaniu alkomatem. Jest to darmowe, a z pewnością uchroni nas przed późniejszymi ewentualnymi sankcjami karnymi.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.