Ponad pół tysiąca osób pobiegło w XXIV Kościerskich Biegach Ulicznych

niedziela, 14 października 2018 r., 09:16
fot. AL

W sobotnie popołudnie ulice Kościerzyny zdominowane były przez biegaczy w każdym wieku za sprawą XXIV Kościerskich Biegów Ulicznych. W imprezie wzięło udział łącznie ponad pół tysiąca uczestników. W biegu głównym dedykowanym Niepodległej wystartwało około stu osób.

Dopisała pogoda, nie zawiedli organizatorzy, doskonale spisali się uczestnicy - XXIV Kościerskie Biegi Uliczne, które zorganizowano w sobotę, należy zaliczyć do wyjątkowo udanych. Impreza z roku na rok przyciąga coraz więcej sympatyków biegania. Udział w niej biorą dzieci, dorośli - ci, którzy biegają codziennie i ci, którzy robią to zdecydowanie rzadziej. Podczas wydarzenia odbyły się biegi młodzieżowe w 10 kategoriach oraz bieg główny na dystansie 5 km.

W tegorocznej edycji biegu wzięło udział ponad pół tysiąca osób. W tym roku startem i metą była ulica 8 Marca, a bieg główny Remusa dedykowano Niepodległej.

- Dopisała nam zarówno pogoda, jak i frekwencje wśród uczestników. W tym roku mamy nową trasę i nowe miejsce startu i mety. Uważam, że jest to trafione miejsce. Z uwagi na tegoroczną setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, bieg główny Bieg Remusa dedykujemy Niepodległej - przyznaje Wojciech Pobłocki z UKS Rrmus Kościerzyna.

- W biegu bierze udział sporo zawodników z najwyższej półki, mamy medalistów, mistrzów Polski, co bardzo nas cieszy. W biegu głównym pobiegli między innymi: Weronika Lizakowska, Olimpia Breza, Patryk Banaszczyk, Kwiatkowski, czy Maciej Kosiecki - dodaje.

Za rok jubileuszowa 25. edycja Kościerskich Biegów Ulicznych.

Wyniki Biegu Remusa dla Niepodległej:

Kategoria - mężczyźni:
1. miejsce - Patryk Banaszczyk
2. miejsce - Mateusz Kaczmarek
3. miejsce - Dawid Garski
4. miejsce - Wojciech Serkowski
5. miejsce - Miłosz Kuczkowski
6. miejsce - Igor Siódmiak
7. miejsce - Maciej Kosiecki
8. miejsce - Patryk Groth
9. miejsce - Piotr Rolbiecki
10. miejsce - Rafał Jurczyszyn

Kategoria - kobietyi:
1. miejsce - Marta Łagownik
2. miejsce - Magdalena Dias
3. miejsce - Ewelina Paprocka
4. miejsce - Weronika Lizakowska
5. miejsce - Olimpia Breza
6. miejsce - Weronika Mikołajewska
7. miejsce - Joanna Sowa
8. miejsce - Justyna Nowodworska
9. miejsce - Dominika Przybylska
10. miejsce - Natalia Felskowska


AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.