Sportowe podsumowanie i inauguracja

niedziela, 14 października 2018 r., 08:16
fot. nadesłane

W Zespole Szkolno - Przedszkolnym nr 3 w Kościerzynie Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy w Gdańsku podsumował Współzawodnictwo Sportowe Szkół w roku 2017/2018 jednocześnie inaugurując Sportowy Rok Szkolny 2018/2019.

Współzawodnictwo w minionym sezonie pokazało jak chętnie młodzi ludzie uczestniczą w turniejach. Z zaangażowaniem rywalizują między sobą, nie zapominając nigdy o zasadach fair-play i wzajemnego szacunku.

W zawodach łącznie sklasyfikowano 442 szkoły podstawowe, 382 szkoły gimnazjalne i 118 szkół ponadgimnazjalnych. Uczniowie rywalizowali w takich dyscyplinach jak: siatkówka plażowa, szachy, badminton, piłka nożna, tenis stołowy czy sztafetowe biegi przełajowe.

- Dziękuję każdej szkole za aktywny udział i gratuluję najlepszym. Już nie możemy się doczekać kolejnych emocjonujących rozgrywek. Składam również gratulacje gronu pedagogicznemu i dzieciom szkoły nr 3 w Kościerzynie za tak wspaniałą oprawę artystyczną wydarzenia - podkreśla Dariusz Męczykowski, Przewodniczący Zarządu WSZS w Gdańsku.

Wyniki współzawodnictwa sportowego w minionym sezonie kształtują się następująco:

Igrzyska dzieci:
I miejsce - Szkoła Podstawowa nr 2 w Bytowie
II miejsce - Szkoła Podstawowa nr 6 w Kwidzynie
III miejsce - Szkoła Podstawowa nr 48 w Gdyni

Igrzyska młodzieży szkolnej:
I miejsce - Szkoła Podstawowa nr 3 w Miastku
II miejsce - Gimnazjum Sportowe w Człuchowie
III miejsce - SP z OMS w Kwidzynie

Licealiada:
I miejsce - ZSO nr 2 w Kwidzynie
II miejsce - V LO w Gdańsku
III miejsce - I LO w Pucku

nadesłane

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.