Ochotnicy z Wysina i Głodowa z nowym sprzętem

sobota, 13 października 2018 r., 12:13
fot. AL

Strażacy z Głodowa i Wysina oficjalnie już weszli w posiadanie sprzętu, który został zakupiony przy współudziale środków z samorządu województwa pomorskiego. Do druhów z Wysina trafiła motopompa oraz agregat prądotwórczy, natomiast ochotnicy z Głodowa otrzymali pilarkę.

W sobotni poranek w jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej w Wysinie odbyło się spotkanie, podczas którego miejscowym druhom, jak i ich kolegom z Głodowa przekazano nowy sprzęt. Strażacy z Wysina zostali wyposażeni w motopompę pożarniczą przenośną Tohatsu M16/8 o wartości ponad 37,5 tys. zł oraz wart niemal 7 tys. zł. agregat prądotwórczy.

- Jednostka OSP Wysin znajduje się w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym. Otrzymany sprzęt bardzo się nam przyda. Ostatnie anomalie pogodowe sprawiają, że zarówno motopompa, jak również agregat prądotwórczy zostanie wykorzystany. Jest to bardzo ważny sprzęt zarówno dla naszej jednostki, wsi, gminy, jak i całego powiatu. Z własnych środków na pewno byśmy nie zakupili takiego sprzętu - przyznaje dh Wiesław Szarmach, komendant Oddziału Gminnego ZOSP RP w Liniewie.

Druhowie z Głodowa otrzymali z kolei pilarkę ratowniczą o wartości nieco ponad 5 tys. zł.

- Jednostka z Głodowa zlokalizowana jest przy drodze wojewódzkiej. Wskutek wichur strażacy często interweniują przy powalonych konarach drzew na tejże trasie, dlatego też nowy nabytek z pewnością posłuży - podkreśla dh Wiesław Szarmach.

Dodajmy, że zakup tego sprzętu był możliwy dzięki dotacji z samorządu województwa pomorskiego. Druga część środków pochodziła z budżetu gminy Liniewo.

Nowy sprzęt otrzymało łącznie 77 jednostek ochotniczej straży pożarnej z 44 gmin Pomorza, w tym pięć OSP z terenu powiatu kościerskiego. Poza jednostkami z gminy Liniewo, doposażone zostaną też jednostki: OSP Stara Kiszewa (pompa szlamowa), OSP Konarzyny (motopompa pływająca) oraz OSP Wielki Klincz (agregat prądotwórczy, motopompa pływająca).

Dodajmy również, że ochotnicy z Wysina przekazali swoim kolegom z Głodowa dotychczas używaną przez nich kilkuletnią pompę Tuhatsu.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.