Kościerzyna. Policjanci odwiedzili dzieci ze świetlicy

piątek, 12 października 2018 r., 15:56
fot. nadesłane/KPP Kościerzyna

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie w ramach akcji "Świeć Przykładem" odwiedzili wychowanków ze świetlicy środowiskowej w MOPS w Kościerzynie. Podczas spotkania mundurowi omawiali zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa. Ważnym punktem spotkania było uwrażliwienie najmłodszych, aby przypominali rodzicom o zapinaniu pasów bezpieczeństwa, właściwym przewożeniu dzieci w fotelikach oraz noszeniu elementów odblaskowych.

W czwartek policjanci ds. prewencji kryminalnej Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie gościli w świetlicy środowiskowej. Funkcjonariusze spotkali się z wychowankami tej placówki. Podczas spotkania policjanci omówili zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Przekazano maluchom, aby przypominały rodzicom o zapinaniu pasów bezpieczeństwa, przewożeniu dzieci w fotelikach oraz noszeniu elementów odblaskowych zarówno przez dzieci, jak i dorosłych.

Dodatkową atrakcją było wykonane, przez wychowanków, własnoręcznie miasteczka drogowego, które posłużyło do sprawdzenia wiedzy i umiejętności dzieci z zakresu bezpieczeństwa na drodze.

KPP Kościerzyna

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.