Powiatowe Szkolne Igrzyska Sportowe w biegach przełajowych za nami

piątek, 12 października 2018 r., 08:40
fot. nadesłane/PCM Garczyn

Powiatowe Centrum Młodzieży im .Marszałka Józefa Piłsudskiego, po raz kolejny zorganizowało imprezę biegową dla dzieci i młodzieży powiatu kościerskiego. Tym razem 9 października, przy pięknej pogodzie, w Powiatowych Szkolnych Igrzyskach Sportowych w sztafetowych biegach przełajowych rywalizowały 33 drużyny.

Były to równocześnie eliminacje do Wojewódzkich Szkolnych Igrzysk Sportowych , które odbędą się w garczyńskiej scenerii już 18 października. Zawody otworzył dyrektor PCM pan Marek Wołoszyk. Na trasach wyznaczonych na terenie PCM przeprowadzono sześć biegów, w których wzięło udział ponad 350 uczestników.

Zdobywcy trzech pierwszych miejsc w każdej z kategorii, zostali udekorowani medalami pamiątkowymi oraz statuetkami. Drużyny, które wywalczyły pierwsze dwa miejsca w poszczególnych kategoriach zakwalifikowały się, jako reprezentanci powiatu kościerskiego na finał wojewódzki igrzysk.

Po zawodach wszyscy uczestnicy rywalizacji zespołowej , mogli zjeść ciepły posiłek i podzielić się wrażeniami oraz wymienić poglądy na temat biegów. Takie wspólne spotkania wzmacniają więzi pomiędzy zawodnikami i służą integracji dzieci i młodzieży z naszego powiatu.

PCM zaprasza do Garczyna już 18 października na finał wojewódzki Igrzysk w sztafetowych bigach przełajowych.

Klasyfikacja zawodów w poszczególnych konkurencjach:

Igrzyska Dzieci

Bieg dziewcząt 10 x 600m
1. SP nr 1 Kościerzyna
2. SP Nowa Karczma
3. SP Kalisz

Bieg chłopców 10 x 800m
1. SP nr.6 Kościerzyna
2. SP Lubań
3. SP Wielki Klincz

Igrzyska Młodzieży:

Bieg dziewcząt 10 x 800m
1. SP Nowa Karczma
2. SP Skorzewo
3. SP Wiele

Bieg chłopców 10 x 1000m
1. SP Nowa Karczma
2. SP nr.6 Kościerzyna
3. SP Karsin

Licealiada

Bieg dziewcząt 10 x 800m
1. I LO Kościerzyna
2. PZS nr2 Kościerzyna
3. PZS nr1 Kościerzyna

Bieg chłopców 10 x 1000m
1. PZS nr 2 Kościerzyna
2. PZS nr 1 Kościerzyna
3. LO Kościerzyna

nadesłane/PCM Garczyn

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.