Trzebuń. Uciekał golfem przed patrolem leśnym - był kompletnie pijany

czwartek, 11 października 2018 r., 10:20
fot. archiwum

Dzięki reakcji straży leśnej udało się wyeliminować z ruchu kolejnego nietrzeźwego kierowcę. 50-letni mężczyzna poruszał się golfem, mimo iż miał w organizmie blisko 2,5 promila alkoholu oraz obowiązujący go zakaz prowadzenia pojazdów.

Do zdarzenia doszło we wtorek około godziny 18. Wówczas kościerscy policjanci otrzymali informację od Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach, że patrol leśny w miejscowości Mutkowo zatrzymał do kontroli pojazdu marki VW Golf.

- Kierujący VW Golfem na widok straży leśnej zaczął uciekać terenami leśnymi. Strażnicy ruszyli za nim. Zatrzymali go w Mutkowie. Kierującym okazał się 50-letni mężczyzna. Poddany badaniu na zawartość alkoholu wydmuchał blisko 2,5 promila alkoholu. Dodatkowo obowiązywał go zakaz prowadzenia pojazdów do 2020 roku - informuje asp. Piotr Kwidziński, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie.

Mężczyzna w niedługim czasie ponownie stanie przed wymiarem sprawiedliwości.

Policjanci po raz kolejny przypominają, że za kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości grożą surowe sankcje karne, a mianowicie kara pozbawienia wolności do lat dwóch, minimum trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz minimum 5.000 zł świadczenia pieniężnego. Ponadto warto pamiętać, że nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale też dla innych uczestników ruchu.

Funkcjonariusze apelują do kierowców, którzy są niepewni co do swojego stanu trzeźwości, aby przed siadaniem za kierownicę odwiedzić komisariat i poddać się badaniu alkomatem. Jest to darmowe, a z pewnością uchroni nas przed późniejszymi ewentualnymi sankcjami karnymi.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.