ŚDS "Jesteśmy dla Ciebie" świętował jubileusz 20-lecia działalności

czwartek, 11 października 2018 r., 09:03
fot. nadesłane

Środowiskowy Dom Samopomocy "Jesteśmy dla Ciebie" Gdańskiej Fundacji Dobroczynności obchodził Jubileusz XX- lecia istnienia, który zorganizowano w Sali Widowiskowej im. Lubomira Szopińskiego.

W uroczystości wzięli udział przedstawiciele Urzędu Wojewódzkiego, władze miasta, gminy i powiatu, dyrektorzy szkół i instytucji współpracujących z placówką, młodzież szkolna, wolontariusze, rodzice, opiekunowie i przyjaciele placówki. Wśród gości znaleźli się też byli pracownicy oraz osoby współpracujące z placówką.

Uroczystość rozpoczęła jedna z podopiecznych piosenką Marka Grechuty pt. "Dni, których nie znamy" przy akompaniamencie Pawła Ruszkowskiego.

Uczestnicy zaprezentowali urozmaicony program artystyczny przedstawiający wybrane dokonania sceniczne i sukcesy indywidualne. Goście mogli obejrzeć prezentację filmową obrazującą 20 letnią działalność ŚDS. Przedstawiono "Kaszubskie nuty na wesoło"- występ , który zdobył Główną Nagrodę Wójta Gminy Chmielno w 2009 roku. Publiczność mogła też usłyszeć piękne wiersze jednego z poetów ŚDS nagrodzone w 2013r. w konkursie poezji "Słowa dobrze, że jesteście", który organizowała Anna Dymna. Podopieczni placówki przedstawili spektakl light show pt. "Kostroma", który powstał w 2017 r. Uroczystość uświetnił solowy występ Pawła Ruszkowskiego.

Środowiskowy Dom Samopomocy od 20 lat pełni bardzo ważną rolę w procesie zapobiegania marginalizacji dorosłych osób niepełnosprawnych, ich aktywizacji oraz integracji. Jak powiedziała dyrektor ŚDS Beata Spiczak Brzezińska: "To miejsce, które pozwala na rozwój, odkrywanie potencjału, bycie ze sobą, wspieranie się wzajemne. Tu realizowane są marzenia, odkrywane talenty, włączanie w życie społeczne (…).

20 lat działalności ŚDS to wyjątkowy czas, pełen różnorodnych doświadczeń, pięknych i trudnych chwil, czas poszukiwań, ciekawych rozwiązań, szerokiej współpracy ale przede wszystkim czas intensywnego rozwoju. Zarząd Gdańskiej Fundacji Dobroczynności podziękował swoim pracownikom za oddaną, pełną poświęcenia pracę.

Na zakończenie wszyscy uczestnicy, pracownicy zaśpiewali piosenkę pt. "Ale to już było" i zaprosili zebranych gości na poczęstunek.

nadesłane/Beata Spiczak Brzezińska/Gdańska Fundacja Dobroczynności

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.