Kościerzyna. Zbierali środki w ramach kampanii "Godne Dzieciństwo"

środa, 10 października 2018 r., 13:55
fot. nadesłane

17 października obchodzimy Międzynarodowy Dzień Walki z Ubóstwem. W jego tegoroczne obchody aktywnie włączyli się wolontariusze Polskiego Czerwonego Krzyża w Kościerzynie, którzy w sklepie Tesco przeprowadzali zbiórki pieniężne, z których dochód przeznaczony będzie na pomoc najuboższym dzieciom.  Tesco Polska jest partnerem programu PCK "Godne Dzieciństwo".

W dniach 21 i 22 września 2018 roku miała miejsce ogólnopolska zbiórka na rzecz programu Godne Dzieciństwo, a prowadzoną w oparciu o pozwolenie na zbiórkę wydaną przez MAiC.

W tym roku po raz pierwszy w kościerskim TESCO w ramach Kampanii Godne Dzieciństwo miała miejsce zbiórka pieniędzy do puszek pod hasłem: "Nie pozwól dzieciom głodować".

Akcję tę zainicjowali członkowie Klubu HDK PCK przy Komendzie Policji w Kościerzynie wraz uczniami - wolontariuszami po nadzorem prezesa klubu Michała Grota. Łącznie udało się zebrać na ten szczytny cel 324,40 złotych.

Serdecznie dziękujemy ofiarodawcom za dar serca, za każdą złotówkę, a członkom Klubu HDK PCK przy Komendzie Policji w Kościerzynie i wolontariuszom za poświęcony czas.

Henry Dunant nazywany "Człowiekiem, który pomógł Światu", jest ojcem idei Czerwonego Krzyża i pierwszym laureatem Pokojowej Nagrody Nobla (w 1901 r.). Czerwonokrzyska Organizacja działa w 192 państwach na całym świecie. Jest to zatem znakomita okazja, by krzewić ideały humanitaryzmu i bezinteresownej pomocy oraz przypomnieć zasługi tego największego i najstarszego humanitarnego ruchu na świecie. Pamiętajmy o tym, że "Wszyscy mogą w ten czy inny sposób, każdy w swej dziedzinie i w miarę swych sił, przyczynić się w jakimś stopniu do […] szlachetnego dzieła." (Henry Dunant)

nadesłane/Jadwiga Zwara - prezes OR PCK w Kościerzynie

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.