650 osób na starcie Biegu Mazurka Dąbrowskiego

środa, 10 października 2018 r., 10:59
fot. nadesłane/GOKSiR Nowa Karczma

W niedzielę już po raz 36. odbył się Bieg Mazurka Dąbrowskiego, który tradycyjnie zainaugurował bieg VIP-ów. Na tegorocznym starcie stanęło kilkuset zawodników w różnym wieku i formie, rywalizując o trofea w dziewięciu kategoriach. Najszybszym biegaczem podczas pięciokilometrowego biegu głównego okazał się Mateusz Niemczyk, pośród kobiet natomiast najwcześniej na mecie pojawiła się Weronika Lizakowska z Kościerzyny.

Celem imprezy jest popularyzacja najprostszej formy ruchu jaką są biegi przełajowe, umożliwienie sprawdzenia swoich sił i możliwości w trudnej rywalizacji sportowej, promocja walorów krajoznawczo - przyrodniczych Kaszub oraz kultywowanie symboliki narodowej na przykładzie dworku.

Biegi rokrocznie cieszą się sporym zainteresowaniem wśród miłośników biegów w różnym wieku. W tym roku ponownie na starcie stanęło 650 osób.

Organizatorami biegu byli: powiat kościerski (Powiatowe Centrum Młodzieży im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Garczynie - dyrektor Marek Wołoszyk), Gmina Nowa Karczma (Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Nowej Karczmie - dyrektor Aleksandra Peplińska). W organizacji imprezy aktywnie uczestniczyli również nauczyciele wychowania fizycznego z terenu gminy Nowa Karczma, strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej w Grabówku oraz panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Nowej Karczmie.

Wyniki techniczne XXXVI Biegu Mazurka Dąbrowskiego:

Bieg VIP-ów:
1. Przemysław Rej
2. Ryszard Tomys
3. Zdzisława Kowalewska
4. Krystyna Mach
5. Andrzej Pollak
6. Piotr Karczewski
7. Piotr Laska
8. Elżbieta Deik
9. Hanna Latoszewska
10. Adam Wirkus

Bieg młodzików (rocznik 2005-2003):
1. Mateusz Myszka /SP Nowa Karczma/
2. Mariusz Biesik /SP Lubań/
3. Jakub Smuczyński / SP Niedamowo/
4. Filip Landowski / Gim. Nr 1 Lębork/
5. Mateusz Mering /SP Nowa Karczma/
6. Szymon Bielaszewski /SP Lubichowo/
7. Piotr Burczyk / SP Nowa Karczma/
8. Paweł Burczyk / SP Nowa Karczma/
9. Łukasz Rejniak /SP Przywidz/
10. Karol Mazur /SP Lubań/

Bieg młodziczek (rocznik 2005-2003):
1. Maria Stroik /SP Przechlewo/
2. Oliwia Chmurzyńska /SP Klukowa Huta/
3. Monika Urban /SP Przywidz/
4. Dominika Data /SP Wiele/
5. Angelika Joniec /SP Nr 7 Lębork/
6. Magdalena Rybandt /SP Nr 2 Żukowo/
7. Katarzyna Pałkowska / SP Nowa Karczma/
8. Oliwia Gołąbowicz /SP Nr 1 Lębork/
9. Patrycja Rejniak /SP Przywidz/
10. Paulina Lubecka /SP Lubań/

Bieg chłopców (rocznik 2007-2006):
1. Mateusz Buśko /SP Szczynurze/
2. Milosz Manikowski /SP Borzytuchom/
3. Jakub Kluka /SP Nowy Klincz/
4. Nikodem Łada /SP Nr 6 Kościerzyna/
5. Nikodem Wysocki /SP Wielki Klincz/
6. Paweł Stegart / SP Nr 6 Kościerzyna/
7. Dominik Mrozewski /SP Lubań/
8. Oliwier Borowiak /SP Przechlewo/
9. Rafał Jędrzejczyk /SP Nowa Karczma/
10. Bartłomiej Borsuk /SP Przechlewo/

Bieg dziewcząt (rocznik 2007-2006):
1. Weronika Narloch /SP Lubichowo/
2. Nikola Kraskowska /SP Przechlewo/
3. Łucja Żabińska /SP Kalisz/
4. Adriana Paszewska /SP Nr 1 Kościerzyna/
5. Aleksandra Liedtke /SP Kalisz/
6. Natalia Banaszak /SP Kalisz/
7. Maja Kostuch /SP Nr 2 Kościerzyna/
8. Iga Komar /SP Nowa Karczma/
9. Oliwia Napiórkowska /SP Przechlewo/
10. Wiktoria Lubecka / SP Skorzewo/

Bieg chłopców (rocznik 2011-2008):
1. Kordian Zaworski /SP Wielki Klincz/
2. Szymon Lubecki /SP Lubań/
3. Oskar Roda /SP Nr 8 Lębork/
4. Adam Liedtke /SP Kalisz/
5. Adrian Borowiak /SP Przechlewo/
6. Filip Zabrocki /SP Kalisz/
7. Igor Florek /SP Przechlewo/
8. Aleksander Narloch /SP Nr 1 Kościerzyna/
9. Maksymilian Lubecki / SP Skorzewo/
10. Michał Ebertowski /SP Kalisz/

Bieg dziewcząt (rocznik 2011-2008)
1. Martyna Sadowska /SP Nr1 Kościerzyna/
2. Maja Kobiella /SP Studzienice/
3. Zuzanna Peek /SP Liniewo/
4. Małgorzata Reichelt /SP Stobno/
5. Monika Mokwa /SP Lubichowo/
6. Aleksandra Neubauer /SP Wielki Klincz/
7. Agata Bielaszewska /SP Lubichowo/
8. Natalia Sękowska /SP Lubichowo/
9. Martyna Lodzińska /SP Wicko/
10. Dominika Dodderstein /SP Nr 1 Kościerzyna/

Bieg maluchów chłopcy (rocznik 2012 i młodsi):
1. Dominik Męczykowski
2. Olgierd Zaworski
3. Jan Rolbiecki
4. Kacper Zieliński
5. Oskar Wirkus
6. Dominik Stobiński

Bieg maluchów dziewczyny (rocznik 2012 i młodsi):
1. Lina Klein
2. Eliana Jenta-Prądzyńska
3. Zosia Kolwińska
4. Karina Kwidzińska
5. Wiktoria Pałasz
6. Katia Peek

Bieg Główny:

OPEN kobiet:
1. Weronika Lizakowska /REMUS Kościerzyna/
2. Olimpia Breza /REMUS Kościerzyna/
3. Monika Dubiella /LLKS Ziemi Kociewskiej Lubichowo/

OPEN mężczyzn:
1. Mateusz Niemczyk /KKB Starogard/
2. Mateusz Kaczmarek /ASICS FRONTRUBBER Rakoniewice/
3. Maciej Kosiecki /REMUS Kościerzyna Liniewo/

Punktacja drużynowa Szkoły Podstawowej
1. SP Przechlewo
2. SP Kalisz
SP Nowa Karczma
3. SP Lubichowo
4. SP Lubań
5. SP Wielki Klincz
SP nr 1 w Kościerzynie
6. SP nr 6 w Kościerzynie
SP Przywidz
7. SP Szczynurze
SP nr 1 Lębork
8. SP Borzytuchom
SP Klukowa Huta
SP Studzienice
9. SP nr 8 Lębork
SP Nowy Klincz
SP Niedomowo
SP Liniewo
10. SP Wiele
SP Stobno
11. SP nr 7 Lębork
12. SP nr 2 Żukowo
13. SP nr 2 Kościerzyna
14. SP Skorzewo
15. SP Wicko


AL
wyniki:GOKSiR Nowa Karczma

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.