Kościerzyna. 24-latek chciał skoczyć z dachu - uratowali go policjanci

wtorek, 9 października 2018 r., 11:49
fot. archiwum

Kościerscy policjanci uratowali 24-latka, który chciał odebrać sobie życie. Dzięki szybkiej i skutecznej reakcji funkcjonariusze zapobiegli tragedii, mężczyzna trafił do szpitala.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek po godzinie 21.30. Wówczas dyżurny z komendy w Kościerzynie odebrał telefon od mieszkańca Kościerzyny, który poinformował o tym, że młody mężczyzna chce targnąć się na własne życie.

- Z relacji zdenerwowanego mieszkańca wynikało, iż mężczyzna stoi na krawędzi dachu budynku kamienicy i próbuje skoczyć z dachu. Policjant natychmiast poinformował patrol mundurowych o takim zgłoszeniu, który to od razu przystąpił do działania. St. sierż. Łukasz Świtała i st. sierż. Maciej Wesołowski natychmiast pojechali na ulicę Wodną w Kościerzynie. Funkcjonariusze zauważyli mężczyznę stojącego na krawędzi dachu kamienicy - podaje asp. Piotr Kwidziński.

- Mundurowi szybko weszli na dach budynku, gdzie znajdował się mężczyzna. Był zaskoczony zainteresowaniem policjantów. Na miejsce podjechali też strażacy z wysięgnikiem, mężczyzna chciał skoczyć. Policjanci w ostatniej chwili chwycili niedoszłego samobójcę i sprowadzili go na ziemię. Jak się okazało, był to 24-letni mieszkaniec naszego miasta. Funkcjonariusze przekazali 24-latka lekarzom z karetki pogotowia. Mężczyznę przewieziono do szpitala. Dzięki szybkiej i skutecznej reakcji policjantów udało się zapobiec tragedii - podsumowuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.